PILNE: 800 plus poważnie opóźnione! Wielu Polaków nie otrzyma pieniędzy 1 stycznia…

PILNE: 800 plus poważnie opóźnione! Wielu Polaków nie otrzyma pieniędzy 1 stycznia…

czynsz wynajem mieszkanie inflacja koszty koszt

Podaj dalej

800 plus cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Nie jest już żadną tajemnicą, że waloryzacja sławnego dodatku zostanie wprowadzona 1 stycznia. Niestety wiemy już, że wiele rodzin nie otrzyma pieniędzy na czas, a co za tym idzie przyjdzie im czekać na swoje pieniądze spory okres czasu. W dzisiejszym artykule opowiemy wam dlaczego wypłata wsparcia została opóźniona oraz do kiedy mamy czekać na dostanie dofinansowania.

800 plus poważnie opóźnione!

800 plus 500 świadczenie dodatek pieniądze tusk
fot. freepik.com – roman-

Słyszeliście pewnie już o tym, że wraz z nadejściem 2023 roku popularne świadczenie 500 plus zostanie zwiększone o 300 złotych. Według obietnic rządu to właśnie od 1 stycznia ma być ono wypłacane rodzinom w całej Polsce. Niestety wiele wskazuje na to, że nie wszyscy będą mogli nacieszyć się pieniędzmi tak szybko. 800 plus zostanie poważnie opóźnione i w najgorszym wypadku przyjdzie wam poczekać kawał czasu. 

Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy chcemy wam przypomnieć kto dokładnie może ubiegać się o 800 plus oraz czy musimy wypełniać jakieś wnioski. Możecie być akurat pewni, że papierologia was ominie, gdyż ZUS już potwierdził, że nie będzie to wymagane. Co więcej, warunki otrzymania pieniędzy także nie ulegną zmianie. Podkreślamy iż wsparcie przysługuje dzieciom do 18 roku życia, a kwota trafiająca na konto nie jest zależna od dochodu rodziny. 

Kiedy 800 plus trafi na konta Polaków?! 

800 plus 500 dodatek świadczenie na dzieci
fot. freepik.com – roman-

W nowelizacji znalazły się informacje mówiące o terminie, do którego wszystkie pieniądze powinny trafić do obywateli. Wypłata świadczenia ma nastąpić do 29 lutego 2024 roku i jak można się domyślić razem z wyrównaniem za poprzedni miesiąc. Głównym powodem, dla którego opóźnienie miałoby się pojawić jest konieczność wprowadzenia regulacji technicznych dla ZUS-u. Choć zakład deklaruje, że zrobi wszystko, aby tego uniknąć, niektóre rodzinny i tak nie otrzymają wsparcia na czas.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News