PILNE: 1 stycznia wejdzie nowy zakaz dla kierowców! Zapominalscy nie będą mieli innego wyjścia, jak zapłacić 1000 złotych kary!

1 stycznia 2024 roku kierowcy koniecznie będą musieli dostosować się do nowego przepisu. Ci, którzy tego nie zrobią zapłacą srogie kary, które w najgorszym wypadku wyniosą nawet 1000 złotych. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wam, jaka grupa Polaków powinna czuć się w tej sytuacji zagrożona. Opowiemy co należy zrobić, a także wyjaśnimy, o co w tym wszystkim chodzi. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

PILNE: 1 stycznia wejdzie nowy zakaz dla kierowców! Zapominalscy nie będą mieli innego wyjścia, jak zapłacić 1000 złotych kary!
Podaj dalej

1 stycznia wejdzie nowy zakaz dla kierowców! 

kierowcy szok samochód
Freepik/Senivpetro

Nowy rok przyniesie nam nie tylko świadczenie 800 plus, ale także i druzgocące zmiany dla kierowców. Tysiące Polaków będzie musiało pospiesznie zaznajomić się z nowym zakazem, bo w przeciwnym razie przyjdzie im zapłacić srogie kary. Już zaraz dowiecie się, kto powinien w tej sytuacji czuć się zagrożony. Czasu na reakcję nie zostało zbyt wiele, gdyż przepis zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku. Zainteresowani, o co w tym wszystkim chodzi? 

Zmiany dotkną właścicieli pojazdów, którzy od nowego roku obowiązkowo będą musieli przerejestrować swoje samochody. Chcemy być z wami szczerzy, dlatego też musicie wiedzieć, iż przepis, zamiast ułatwiać działania, znacząco je komplikuje. Obecnie po zakupie auta musimy jedynie zgłosić jego nabycie. Na tym formalności się kończą. Niestety po 1 stycznia przestanie być to możliwe. Zagrożeni są kierowcy, których pojazdy posiadają czarne tablice rejestracyjne. 

Jakie kary grożą kierowcom?! 

samochód klima klimatyzacja choroba zdrowie przeziębienie
Freepik

Jeśli myśleliście, że nowy przepis jest problemem jedynie garstki, to w tym momencie musimy wyprowadzić was z błędu. Przepis obejmie nawet 861 00 samochodów posiadających czarne tablice. Ci, którzy zlekceważą lub zapomną o obowiązku zostaną zmuszeni do uiszczenia kar. Te wcale do najmniejszych nie należą, gdyż zaczynają się od 500, a kończą nawet na 1000 złotych. 

 

Przeczytaj również