Piesi z ważnym obowiązkiem! Zapomnisz?! Zapłacisz ogromną karę!

Piesi z ważnym obowiązkiem! Zapomnisz?! Zapłacisz ogromną karę!

Piesi z ważnym obowiązkiem! Zapomnisz?! Zapłacisz ogromną karę!

Podaj dalej

Piesi podobnie jak kierowcy mają obowiązki, które muszą bezapelacyjnie przestrzegać. W przeciwnym razie może się to dla nich skończyć tragicznie i nie mówimy tu o karach finansowych, a o czymś znacznie gorszym. Pamiętajmy, że to od pieszych wiele zależy czy tak naprawdę w ogóle dojdzie do wypadku. Czasem wystarczy nie rozejrzeć się wokół, na moment spojrzeć na telefon i może dojść do tragedii.

Piesi na potęgę zapominają o tym przepisie! 

pieszy piesi mandat mandaty zakazy zakaz kara grzywna policja
fot. freepik

Prawdą jest, że oprócz kierowców, piesi także mają kilka istotnych obowiązków, które muszą przestrzegać. Jeden z nich jest najważniejszy i jego przestrzeganie w wielu przypadkach może uratować człowiekowi życie. Pomimo tego zdarzają się sytuacje, w których pieszy nie respektuje przepisów narażając się na ogromne konsekwencje. Uwierzcie nam, że kara finansowa to jedna z najłagodniejszych opcji. 

Choć kierowcom w naszym kraju wiele brakuje do perfekcji to jednak nie wszystkie wypadki z pieszymi w roli głównej są spowodowane przez kierującego. Często wychodząc do sklepu, czy na spacer po mieście możemy zaobserwować pieszych, którzy nie zwracają szczególnej uwagi na swoje otoczenie. Często przechodząc przez pasy nie rozglądają się i ciągle patrzą w swoje telefony. Oprócz tego możemy także napotkać przypadki, kiedy to pieszy spieszy się tak bardzo, że decyduje się przejść przez pasy na czerwonym świetle. Czy takie zachowanie jest odpowiedzialne? Cóż… odpowiedź nasuwa się sama. 

Przed podjęciem radykalnej decyzji przy drodze, czy na pasach pamiętajmy o tym, że pieszy nie jest w żaden sposób chroniony. Podczas zderzenia z pojazdem nic ich nie chroni, przez co najczęściej wypadek kończy się dla pieszego tragicznie. Przepisy to jedno, ale umiejętność oszacowania bezpieczeństwa oraz nielekceważenie prawa może uratować życie. Policja ciągle stara się walczyć z nierozsądnymi Polakami i często możemy spotkać się z różnymi akcjami, które mają na celu wyłapać niewłaściwe zachowanie pieszych. 

Pośpiech nie jest wart ryzyka! 

mandaty za telefon piesi i kierowcy
Pixabay

W tym miejscu powinniśmy się zastanowić, w jaki sposób my jako piesi postępujemy na pasach oraz niedaleko dróg. Czy stwarzamy zagrożenie? Czy nasze zachowanie i podejście do przepisów może doprowadzić do tragedii? Poważnie zastanówmy się nad tym zanim wkroczymy na jezdnię… 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News