Oszuści są coraz bardziej bezczelni! W zaledwie chwilę stracicie nawet 1200 zł!

Oszuści są coraz bardziej bezczelni! W zaledwie chwilę stracicie nawet 1200 zł!

pieniądze grzywna dla Polaków dowód osobisty

Podaj dalej

Oszuści znaleźli nowy sposób na Polaków. Podszywają się pod pracowników banku, a następnie przekonują poszkodowanego do wysłania im kodu blik. Jedną z ofiar złodziei jest 28-latka, która straciła w ten sposób aż 1 200 zł. Opowiemy wam co nieco o tej sytuacji i dowiecie się, w jaki sposób oszuści próbują oszukać Polaków!

Oszuści są coraz bardziej bezczelni! 

Oszuści znaleźli kolejną metodę na łatwe wyłudzenie pieniędzy. Tym razem ofiarą złodziei padła 28-latka, która straciła 1 200 zł! Choć sytuacja dla wielu wydaje się absurdalna to może przytrafić się każdemu. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, zły dzień, aby stracić naprawdę duże pieniądze. W tym artykule powiemy wam, jaką tym razem metodę wybrali sobie krętacze. 

Do mundurowych z Dąbrowy Białostockiej zgłosiła się 28-latka, która w perfidny sposób została oszukana przez złodziei. Jak twierdzi poszkodowana, pewnego dnia zadzwoniła do niej tajemnicza kobieta, podająca się za pracownika banku. Wytłumaczyła jej, że ktoś złożył na jej dane wniosek o pożyczkę, co bardzo zaniepokoiło 28-latkę. W odpowiedzi zadeklarowała, że nie ma z tym nic wspólnego i najprawdopodobniej doszło do pomyłki. Według konsultantki pieniądze pokrzywdzonej były zagrożone. Aby uniknąć kłopotów musiała przelać pieniądze, jak twierdziła oszustka na “bezpieczne konto”. 

Wtedy 28-latka została przełączona do podszywającego się pod doradcę finansowego mężczyzny, który instruował ją co ma robić. W ten sposób kobieta przekazała mu 2 kody blik, po czym znowu została przełączona do kogoś innego. Rzekomy kierownik banku pod pretekstem anulowania wcześniejszego wniosku kredytowego nakłonił 28-latkę, aby ta wypełniła jeszcze wniosek. Na całe szczęście bank kobiety odrzucił jej najnowszy wniosek.   

Przykra sytuacja, która może spotkać każdego z nas

telefon policja kontrola
fot. pixabay

Jak można się spodziewać, gdy tylko oszuści usłyszeli, że wniosek został odrzucony zerwali połączenie. Nieco zdezorientowana 28-latka zadzwoniła na infolinię swojego banku i wtedy dotarła do niej prawda. Została oszukana. Straciła 1 200 zł, które niestety od razu zostały wypłacone na drugim końcu Polski!

Jak sami więc widzicie nie tylko starsze osoby są narażone na perfidne działania oszustów. Sytuacja 28-latki idealnie ukazuje, że problem w dalszym ciągu istnieje w naszym kraju. Co więcej, osoby młodsze, chcąc ocalić swój majątek, także są w stanie uwierzyć w wyimaginowaną historię złodziei. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu, co o tym wszystkim myślicie… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News