Ostatnie kilka dni dzielą was od świadczenia! Jeśli nie złożycie wniosku to pieniądze przepadną!

Ostatnie kilka dni dzielą was od świadczenia! Jeśli nie złożycie wniosku to pieniądze przepadną!

pieniądze dodatek zus

Podaj dalej

Jeśli nie zdążyliście jeszcze odebrać atrakcyjnego świadczenia to pozostało wam naprawdę mało czasu. Ten kończy się już 31 marca i po tej dacie nie będziecie już mogli otrzymać pieniędzy. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wam, w jaki sposób złożyć wniosek oraz czym tak naprawdę jest tajemniczy dodatek, o który możemy się ubiegać. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu!

Ostatnie kilka dni dzielą was od świadczenia!

obowiązek opłat pieniądze złoty
Pixabay

Polacy chcący skorzystać z darmowych pieniędzy mają naprawdę mało czasu, aby to zrobić. 31 marca mija bowiem ostatni termin na skorzystanie ze świadczenia, które może wam w znaczącym stopniu pomóc. W dzisiejszym artykule dowiecie się, o jakie dofinansowanie chodzi oraz co trzeba zrobić, żeby móc z niego skorzystać. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy! 

Na tym etapie musicie wiedzieć, że wszystko kręci się wokół tak zwanego bonu turystycznego. O całej sytuacji poinformował minister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy zacytowany przez money.pl. ,,Wszystkim rodzinom, które do tej pory nie pobrały Polskiego Bonu Turystycznego przypominamy, aby wygenerowały go z platformy PUE ZUS i dokonywały nim płatności do końca marca 2023 roku”. 

Na waszych bonach turystycznych zostały jeszcze jakieś pieniądze? Mamy dla was dobrą wiadomość, gdyż w dalszym ciągu możecie wykorzystać pozostałe pieniądze. Jednakże nie jest to koniec fantastycznych informacji. Okazuje się, że środki z bonu możemy przeznaczyć na przedpłatę. Oznacza to, że już teraz możemy dokonać części opłat np. na wakacyjny wyjazd. Jedyną rzeczą, jaką musicie mieć na uwadzę jest to, że czasu pozostało naprawdę niewiele. Po 31 marca bon definitywnie przepadnie. 

Jak możemy wykorzystać bon turystyczny?

mandat pasy bezpieczeństwa zapięte niezapięte
fot. freepik

Bonem turystycznym możemy zapłacić za pobyt w chociażby hotelu lub pensjonacie, w turnusie rehabilitacyjnym oraz gospodarstwie agroturystycznym. Ponadto możemy opłacić nim też udział w obozie sportowym, rekreacyjnym, a nawet harcerskim na terenie całej Polski. 

Niestety nie mamy dużo czasu na jego wykorzystanie. Bon turystyczny ważny jest do 31 marca bieżącego roku, a co za tym idzie został wam niespełna tydzień na jego wykorzystanie. Przypominamy też, że nie podlega on wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Aby skorzystać z bonu musimy posłużyć się Platformą Usług Elektronicznych ZUS, do tego potrzebny będzie nam profil PUE ZUS.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News