Ogromne zmiany dla Polaków! Kierowcy muszą przygotować się na duży wydatek!

Ogromne zmiany dla Polaków! Kierowcy muszą przygotować się na duży wydatek!

samochody elektryczne samochód elektryczny elektryk sprzedaż norwegia podatki podatek vat

Podaj dalej

Polskich kierowców czeka ogromny zmiana, a co za tym idzie muszą się oni przygotować na duży wydatek. Warsztaty i fachowcy odpowiedzialni za instalacje LPG do samochodów byli dla nas zbyt łaskawi. Firmy dostarczające na polski rynek potrzebne części nie pozostawiają nam złudzeń. Będzie drożej, a zainteresowani będą musieli przygotować się na sporę podwyżki. Dlaczego tak jest? Przekonacie się o tym czytając ten artykuł!

Kierowcy muszą przygotować się na duży wydatek! 

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Aktualnie panująca inflacja w naszym kraju ma wpływ na praktycznie wszystko. Chcąc kupić jedzenie w sklepie musimy nastawić się na naprawdę duży wydatek. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że kierowcy także odczują ją na własnej skórze. Na tym etapie musimy podkreślić, że wcale nie chodzi nam o wyższe kwoty za paliwo, a o wydatek, który może być dla wielu z nas kluczowy w tych trudnych czasach. W takim razie, o co chodzi i dlaczego Polacy muszą przygotować się na duży wydatek?

Mowa tu niestety o cenach usług w warsztatach specjalizujących się w instalacji LPG w naszych autach. W ostatnim czasie fachowcy nie reagowali na inflację, czy też inne przeszkody, przez co ciągle widzieliśmy bardzo podobne stawki. Niestety wiele wskazuje na to, że ten okres mamy już dawno za sobą, a na kierowców czeka prawdziwa rewolucja i to w negatywnym znaczeniu. Zastanówmy się w takim razie co tak właściwie ma wpływ na podwyżki cen usług w warsztatach. Najbardziej oczywistymi czynnikami są oczywiście podwyższone ceny prądu, paliwa, czy też samego ogrzewania. Musicie jednak też wiedzieć, że podrożały także same elementy potrzebne do przeprowadzenia instalacji LPG. Chcielibyśmy wam powiedzieć, że podwyżki te są niezauważalne, ale musielibyśmy skłamać… Na przestrzeni lat 2021-2022 części podrożały o dobre kilkanaście procent, a niektóre nawet o kilkadziesiąt. 

W takim wypadku nie ma innej opcji jak jedynie nastawienie się na duże podwyżki. Firmy odpowiedzialne za dostarczanie instalacji gazowych na polski rynek nie pozostawiają nam w tej kwestii żadnych złudzeń. Jedyne co możemy tak naprawdę zrobić to czekać na dalszy rozwój wydarzeń i trzymać kciuki, żeby podwyżki nie były zbyt duże. 

LPG w dalszym ciągu wydaje się najlepszą opcją dla kierowców! 

Diesel, benzyna, LPG drożej
fot. freepik.com – Rawf8.com

Jak podaje moto.pl na razie średnia cena benzyny 95 wynosi około 6,70 zł za litr, a gaz kosztuje z grubsza 3,25 zł za litr. Biorąc pod uwagę te ceny inwestycja 3,5 tys. w instalację LPG jest bardzo korzystna. Nawet w obliczu nadchodzących podwyżek wydatek ten to nic wielkiego w porównaniu z tym ile będziemy mogli zaoszczędzić dzięki temu pieniędzy. Przejście na gaz to może być najlepsza decyzja dla naszego portfela.

A wy co o tym sądzicie? Myśleliście właśnie nad taką inwestycją, a może macie już ją za sobą? Dajcie nam znać w komentarzach! Chętnie przekonamy się, jakie jest wasze zdanie na ten temat.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News