Od miesiąca kierowcy za brak tego dokumentu płacą krocie! Najsurowsza z kar sięga nawet 7000 złotych…

Obywatele w całej Polsce muszą mieć się na baczności. Niespełnienie tego ważnego obowiązku równoznaczne będzie z utratą kilku tysięcy złotych. W dzisiejszym artykule opowiemy wam na co powinniście zwrócić szczególną uwagę, gdyż w trakcie kontroli, policja nie będzie miała dla was dobrych wiadomości. Jesteście ciekawi, w jaki sposób zaoszczędzić grube pieniądze? W takim razie zaczynajmy!

Od miesiąca kierowcy za brak tego dokumentu płacą krocie! Najsurowsza z kar sięga nawet 7000 złotych…
Podaj dalej

Od miesiąca kierowcy są karani znacznie surowszymi mandatami! 

zaskoczenie kierowcy
fot. Freepik

Kierowcy mają szereg obowiązków, które muszą bezwzględnie przestrzegać. W przeciwnym razie ich lekkomyślność może zostać surowo ukarana przez policjantów. Od kilku tygodni za brak posiadania tego dokumentu możemy zapłacić krocie. Szczegół może zadecydować o przyznaniu tak wysokiej kary. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób zachować pieniądze w portfelu oraz na koncie, to serdecznie zapraszamy do przeczytania dzisiejszego artykułu. 

Mowa tu oczywiście o karach, jakie grożą nam za brak OC. Ważna polisa w przypadku wystąpienia kolizji lub wypadku zapewnia odszkodowanie osobom, które zostały pokrzywdzone w wyniku tych wydarzeń. Jego nieposiadanie jednoznaczne jest z niedostosowaniem się do obowiązujących w Polsce przepisów, co jest surowo karane. Od 1 lipca, czyli od lekko ponad miesiąca mandat za brak ważnej polisy został znacznie podwyższony, o czym opowiemy wam pokrótce trochę później. W każdym razie działanie to ma na celu wymusić na obywatelach zmianę. Zrozumienie, że brak tak ważnego dokumentu jak ważne OC jest niedopuszczalny. Czasem jedynym sposobem wyjaśnienia tego jest wprowadzenie wysokich mandatów. Czy to zadziała? Przekonamy się w najbliższym czasie… 

Policja nie pozostawia żadnych wątpliwości, że kierowcy bacznie będą obserwowani w celu wykrycia u nich nieprawidłowości. Ci, którzy chcieli ukryć fakt, iż nie posiadają ważnej polisy ubezpieczeniowej w trakcie kontroli przekonają się na własnej skórze o konsekwencjach tych czynów. Zanim się jednak z wami pożegnamy, zobaczcie ile zapłacimy za nieuwagę lub zapominalstwo w sprawie OC. 

Ile zapłacimy za nasza nieuwagę?! 

paliwo cena diesel benzyna
fot. pixabay

Zgodnie z prawem musimy posiadać ważne ubezpieczenie OC. Jeśli nie będziemy go mieć, czeka nas sankcja, która ma zachęcić kierowców do pilnowania tego obowiązku. Może się z tym wiązać również poważna kara finansowa. Jej wysokość jest zależna od długości okresu, w którym mamy nasza polisa OC jest nieważna. W przypadku samochodu osobowego jeżeli zajmie to nam do 3 dni, zapłacimy 1440 zł, a jeśli do dwóch tygodni będziemy musieli wydać 3600 zł. Za przerwę powyżej dwóch tygodni przewidziano zaś karę w wysokości aż 7200 zł.

Posiadanie opłaconego ubezpieczenia OC przyczynia się do większego bezpieczeństwa na naszych drogach. Ponadto, a raczej przede wszystkim pomaga kierowcom uniknąć trudności finansowych w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku. Aktualnie średnia cena polisy OC waha się w pobliżu 500 zł, co w porównaniu do kar jakie nam grożą wcale nie jest tak dużo. Wśród wielu ofert firm ubezpieczeniowych możemy znaleź tę najatrakcyjniejsza, która może być sporo niższa niż średnia cena OC. Dlatego też zachęcamy was do pilnowania tego obowiązku.

Przeczytaj również