Od marca nowe wymagania dla 500 plus! Nie spełnisz ich? Stracisz świadczenie!

Od marca nowe wymagania dla 500 plus! Nie spełnisz ich? Stracisz świadczenie!

Od marca nowe wymagania dla 500 plus! Nie spełnisz ich? Stracisz świadczenie!

Podaj dalej

Wraz z początkiem marca Polaków dotkną nowe wymagania dotyczące 500 plus?! Wiele na to wskazuje, jednak wiemy, iż zmiany nie będą dotyczyły bezpośrednio rodzin, które już teraz pobierają atrakcyjne świadczenie. W tym artykule wyjaśnimy wam, o jakie wymagania chodzi oraz kogo tak naprawdę będą dotyczyły. Jeśli jesteście zaciekawieni, o co chodzi to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu!

Od marca nowe wymagania dla 500 plus! Polacy stracą świadczenie?! 

Od marca Polaków obowiązywać będą nowe wymagania dotyczące popularnego świadczenia 500 plus. Jeśli ich nie spełnisz to definitywnie stracisz dodatek i nie będziesz w stanie nic z tym zrobić. Musicie nam przyznać, że nie brzmi to obiecująco. Zwłaszcza, że to dofinansowanie skierowane dla rodzin było ciekawą opcją wsparcia w tych trudnych dla nas czasach. W dzisiejszym artykule opowiemy wam jakie zmiany zostaną wprowadzone wraz z nowym miesiącem. O co więc chodzi? 

Na początku musicie wiedzieć, że 500 plus w żadnym stopniu nie zmieni się dla osób, które już korzystają z tego świadczenia. Wielka marcowa zmiana nada uprawnienia nowej grupie do pobierania atrakcyjnego dodatku. Aktualnie 500 zł przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi oraz osób, które niestety nie są zdolne do samodzielnej egzystencji. Do tego szerokiego grona mają dołączyć emeryci. W pierwszej jednak kolejności będzie trzeba spełnić kilka wymogów, o których zaraz wam co nieco opowiemy. 

Nie wszyscy otrzymują tyle samo?!

dodatek pieniądze ciepło gaz
Pixabay

Zacznijmy od tego, że 500 plus dla seniorów przysługuje emerytom, którzy ukończyli 75 lat. Ponadto ze świadczenia mogą skorzystać osoby pobierające zasiłek pielęgnacyjny, niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz te z niepełnosprawnością w I grupie inwalidzkiej. Poza przynależnością do jednej z tych grup, dochód seniora nie może przekraczać limitu 2157,80 zł brutto (bez renty i zasiłku pielęgnacyjnego). Co trzeba zrobić, aby dostać pieniądze? Jak już spełniamy wymagania, wystarczy jedynie, że złożymy odpowiedni wniosek.

Prawda niestety jest taka, że nie każdy może liczyć na pełną kwotę tego świadczenia, czyli 500 zł. Każdemu seniorowi, którego wartość emerytury wraz z dodatkiem przekroczy próg dochodowy, zostanie odebrana część świadczenia. Odbędzie się to zgodnie z zasadą “złotówka za złotówkę”, czyli najwięcej dostaną osoby mające najmniej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News