Od 5 grudnia wchodzą nowe przepisy. Musi je znać każdy kierowca!

Od 5 grudnia wchodzą nowe przepisy. Musi je znać każdy kierowca!

Od 5 grudnia wchodzą nowe przepisy. Musi je znać każdy kierowca!

Podaj dalej

5 grudnia wejdą ważne zmiany dla wszystkie polskich kierowców. Zanim wejdziesz do samochodu musisz się z nimi zapoznać! Co konkretnie się zmieniło?

Ważne zmiany na polskich drogach. Co się zmieni? 

Polscy kierowcy muszą nastawić się na zmiany. Jak podaje interia.pl Ministerstwo Infrastruktury w ostatnim czasie poinformowało o nowym rozporządzeniu, które dotyczy warunków technicznych dla znaków oraz sygnałów drogowych. Już teraz podkreślamy, że nie możemy tego lekceważyć! W najbliższym czasie na naszych drogach pojawią się nowe znaki, które koniecznie będziecie musieli znać.

Żeby tego było niektóre istniejące już znaki staną się bardziej czytelne dla kierowców. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. W końcu nikt z nas nie ma ochoty męczyć się podczas wyprawy z nieczytelnymi znakami, które jedynie utrudniają życie jeżdżącym. Rozporządzenia, o których wspominaliśmy będą obowiązywać kierowców od 5 grudnia tego roku. 

Ważne jest to, aby dostosować oznakowanie polskich dróg do obowiązującego Prawa o ruchu drogowym. Zmiany te wpłyną, chociażby na znaki związane z postojem taksówek.

,,Przepisy będą znacznie czytelniejsze, kiedy długość odcinka drogi przeznaczonego na postój taksówek wynikać będzie ze znaczenia znaku D-19, który oznacza początek miejsca przeznaczonego na postój taksówek i jest umieszczony w organizacji ruchu, a nie ze znaku D-20, który w tym przypadku nie będzie występował w organizacji ruchu” – czytamy w uzasadnieniu, cytowanym przez interia.pl 

Zmiana znaku D-39

Wreszcie skorygowano wzór tablicy z limitami prędkości, czyli znaku D-39. Zaktualizowano grafiki limity prędkości obowiązujące na autostradach, drogach ekspresowych oraz w obszarze zabudowanym. Wszystko to za sprawą wprowadzenia nowych limitów prędkości w przepisach drogowych, które miało miejsce 1 czerwca.

To bardzo dobra wiadomość o dla osób odpowiedzialnych za organizację ruchu oraz dla firm produkujących znaki. Teraz wystarczyć będzie sam załącznik i nic nie będzie trzeba sprawdzać i korygować. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News