Od 22 maja nowy dodatek dla emerytów?! Nawet 1400 zł trafi na wasze konta!

Od 22 maja nowy dodatek dla emerytów?! Nawet 1400 zł trafi na wasze konta!

bon turystyczny wczasy pod gruszą wakacje dodatek pieniądze

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o nowym świadczeniu, które rzekomo miałoby pojawić się jeszcze w tym miesiącu! Ma być ono skierowane dla emerytów i wyniesie nawet 1400 zł. Jeśli więc jesteście ciekawi, o jaki dodatek chodzi oraz kiedy dokładnie wejdzie w życie, to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu!

Nowy dodatek dla emerytów?! 

dodatek 500 plus pieniądze świadczenie od rządu
fot. freepik.com – roman-

W ostatnim czasie coraz częściej zaczyna mówić się o nowym świadczeniu dla emerytów. Pojawiają się nawet informacje na temat jego wprowadzenia. Według niektórych data ta przypadnie na 22 maja, więc jak sami widzicie czasu jest naprawdę mało. W dzisiejszym artykule zastanowimy się jednak czy aby na pewno nowy dodatek zbliża się do nas wielkimi krokami. Warto poruszyć ten temat, gdyż kwota, jaką będziemy mogli otrzymać wynosi nawet 1400 zł! Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi? W takim razie zaczynajmy! 

Na tym etapie musimy podkreślić, że mowa tu o czternastej emeryturze, która ma pojawić się jeszcze w tym roku. Maksymalna kwota, jaką będzie mógł otrzymać senior wynosi 1445,48 zł na rękę! Jak wspominaliśmy wcześniej, pojawiły się pewne informacje na temat daty, od której dodatek miałby obowiązywać. Niestety na razie nie ma żadnych oficjalnych wiadomości na temat premiery świadczenia. Co ciekawe, okazuje się, że nie jest to jedyny problem Polaków… 

Seniorzy i renciści, których wsparcie przekracza próg 2900 zł otrzymają zmniejszoną 14. emeryturę. Odbędzie się to zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Oznacza to, że przysługująca im “czternastka” zostanie pomniejszona o kwotę, o którą przekraczają poziom 2900 zł.

Kiedy czternasta emerytura wejdzie w życie?

bon turystyczny na dziecko świadczenie pieniądze
Pixabay

W dalszym ciągu nie wiem nic na temat wypłaty czternastej emerytury, a czasu jest coraz mniej. Parlament bowiem kończy swoją pracę już w lipcu, a przed samym przyjęciem musi być najpierw zaakceptowany projekt ustawy. Wszystko jest o tyle skomplikowane, gdyż następnie projekt trafia do Sejmu, a później do Senatu. Na koniec ustawa będzie czekać na podpis prezydenta. Ciężko więc powiedzieć czy tych parę miesięcy wystarczy rządowi do uporanie się ze wszystkimi sprawami. Tym bardziej chyba już rozumiecie dlaczego “czternastka” nie ujrzy światła dziennego jeszcze w maju. 

Stanisław Szwed – wiceminister rodziny i polityki społecznej przekonuje Polaków, że rząd na pewno zdąży z wypłacaniem 14. emerytury. W takim wypadku pozostaje nam jedynie czekać i trzymać kciuki, aby dodatek trafił jak najszybciej na obrady rządu! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News