Od 17 kwietnia nowe dofinansowanie! ZUS wypłaci pokaźną liczbę pieniędzy na konta wnioskodawców!

Od 17 kwietnia nowe dofinansowanie! ZUS wypłaci pokaźną liczbę pieniędzy na konta wnioskodawców!

dopłaty termo

Podaj dalej

W żadnym stopniu nie jest to żart i od 17 kwietnia 2023 roku będziemy mogli ubiegać się o nowe dofinansowanie od ZUS-u. Jak się okazuje wystarczy naprawdę niewiele, aby otrzymać pokaźną kwotę. W dzisiejszym artykule opowiemy wam kto dokładnie może się o nie ubiegać oraz jakie warunki należy spełnić. Jeśli jesteście tym tematem zainteresowani to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu!

Od 17 kwietnia nowe dofinansowanie! ZUS obiecuje Polakom duże pieniądze! 

dodatek świadczenie małżeństwa małżeństwo staż pieniądze
fot. freepik

ZUS po raz kolejny zaskakuje Polaków i zapowiada nowe dofinansowanie, o które będziemy mogli się ubiegać już od 17 kwietnia. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wam co należy zrobić, aby otrzymać pieniądze. Jak się okazuje jest to proste i wystarczy naprawdę niewiele! W pierwszej jednak kolejności zacznijmy od początku. Kto może ubiegać się o dodatek oraz ile tak naprawdę może otrzymać? 

Zacznijmy od tego, że tajemnicze dofinansowanie przeznaczone jest jedynie dla projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy. Oprócz tego zmniejszą także szkodliwe czynniki, które mogą być w trakcie wykonywania pracy uciążliwe. W ten oto sposób płatnicy składek już od 17 kwietnia bieżącego roku do 18 maja będą mogli ubiegać się o pieniądze. Warto tutaj podkreślić, że ZUS na to przedsięwzięcie przeznaczył łącznie 100 mln zł! 

Wszystko jak na razie wygląda naprawdę świetnie. Pewnie wielu z was zastanawia się gdzie tkwi haczyk. Otóż każdy płatnik składek może uzyskać dodatek wynoszący “jedynie” 80 proc. wartości całego projektu i dodatkowo nie może być to kwota przekraczająca 300 000 zł. Co więcej, podkreślono także, że wnioskodawca może ubiegać się o dofinansowanie raz na 3 lata. Niestety prawdziwe utrudnienia dopiero przed nami… 

Ponadto nie możemy również zalegać z opłacaniem podatków i składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne. Pieniędzy nie otrzymamy również, gdy podlegamy zarządowi komisarycznemu lub jesteśmy w stanie upadłości. Ubieganie się o dofinansowanie w toku likwidacji, albo w trakcie postępowania upadłościowego, czy też postępowania układowego z wierzycielem, niestety nic nam nie da.

O jakie projekty chodzi i jak dostać na nie pieniądze?

diesel samochod dofinansowanie

W planach ZUS-u jest dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy. Mowa tu o zmniejszeniu zagrożenia występowania wypadków przy pracy, czy też chorób zawodowych. Ponadto dotyczy to wszelkich niekorzystnych czynników, z którymi mamy styczność w naszym miejscu pracy. Takie projekty mogą obejmować chociażby zakup nowych maszyn i narzędzi oraz sprzętu ochronnego. Może on poprawiać bezpieczeństwo pracy na wysokości, chronić przed promieniowaniem, hałasem, drganiami mechanicznymi, lub substancjami chemicznymi. 

Jeżeli jesteście zainteresowani tym dofinansowaniem, możecie składać wnioski wraz z dokumentacją swojego projektu na stronie www.prewencja.zus.pl. Składanie wniosków dostępne jest jedynie w formie elektronicznej. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News