Od 15 grudnia nowy dodatek dla Polaków! Zgarniesz nawet 6000 zł na prąd

Od 15 grudnia nowy dodatek dla Polaków! Zgarniesz nawet 6000 zł na prąd

maluch fiat 126p kupić sprzedać sprzedaż kupno samochód cena kwota

Podaj dalej

Jak dobrze wiemy nastały dla nas ciężkie czasy, a ceny prądu nieźle poszybowały w górę. Dla nas oznacza to niestety jedynie większe wydatki i konieczność oszczędzania, lecz rząd znowu wyciąga pomocną dłoń do swoich obywateli. Teraz będziemy mogli otrzymać jeszcze więcej pieniędzy na prąd, a kwoty mogą sięgnąć nawet 6 tys. zł!

Kolejne wsparcie dla Polaków od 15 grudnia! 

dodatek prąd dom energia elektryczna
Pixabay/Gerd Altmann

Tak jak widzicie po samym tytule od 15 grudnia rusza kolejny projekt dla Polaków, który ma na celu wesprzeć was finansowo. Na samym początku musimy podkreślić, że tak naprawdę nie jest to nowy dodatek, a jedynie kolejna edycja istniejącego już programu “Mój Prąd”. Pierwotnie edycja tego wydarzenia miała zakończyć się 22 grudnia, jednak postanowiono wydłużyć ją do końca marca przyszłego roku. 

Data ta może ulec zmianie w przypadku, kiedy skończy się budżet programu, który wynosi prawie 240 mln zł. Nowa odsłona “nowego” dofinansowania zapewni wam więcej pieniędzy na instalację paneli fotowoltaicznych oraz magazynów energii. 

,,Zmieniając zasady programu, przede wszystkim zwiększając dofinansowanie, chcemy wspomóc prosumentów i dać im narzędzia, aby jak najwięcej prądu, który wyprodukują z paneli zatrzymali w swoim gospodarstwie domowym. Dlatego też – aby nadać impuls do jeszcze większej autokonsumpcji wyprodukowanego prądu – m.in. ponad dwukrotnie zwiększamy dofinansowanie do kupna i instalacji magazynów energii” – powiedział PAP wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej Paweł Mirowski, cytowany przez superbiz.se.pl 

Paweł Mirowski podkreślił, że jeśli 15 grudnia osoba otrzymująca pieniądze zdecyduje się na montaż samej instalacji fotowoltaicznej otrzyma 6 000 zł dofinansowania! Jest to fenomenalna wiadomość, patrząc na to, że wcześniej dodatek wynosił jedynie 4 000 zł. Zmiana pojawiła się także w kwestii kupna magazynu energii – wcześniej obywatele mogli dostać 7 500 zł. Teraz natomiast kwota ta sięgnie nawet 16 000 zł. 

Jak to będzie wyglądać dla tych, którzy złożyli już swoje wnioski?

Nowa edycja programu będzie również dostępna dla osób, które złożyły już swoje wnioski o dofinansowanie. Wiceszef NFOŚiGW wyjaśnił, że, ci którzy otrzymali pieniądze, dostaną też różnicę wysokości nowej dotacji w porównaniu do tej starej. Oznacza to, że koszty kwalifikowalne dla nich zostaną przeliczone ponownie na podstawie nowego poziomu dofinansowania tak, aby nikt nie został w tej sytuacji poszkodowany. 

Ponadto nie zapomniano także o osobach, które złożyły wniosek jedynie na mikroinstalacje PV. One również mogą zgłaszać się po dodatkowe dofinansowanie. Wystarczy, że złożą wniosek uzupełniający o dotację na kolejne elementy autokonsumpcyjne, powiększające już istniejącą lub tworzoną instalację. Co ciekawe, składając taki wniosek nie trzeba wycofywać wniosku, który został już złożony.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News