Od 1 stycznia 2025 roku nowe zasady! Życie kierowców zmieni się nie do poznania!

Od 1 stycznia 2025 roku nowe zasady! Życie kierowców zmieni się nie do poznania!

Od 1 stycznia 2025 roku nowe zasady! Życie kierowców zmieni się nie do poznania!

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o dacie, którą powinien znać każdy kierowca. Otóż 1 stycznia 2025 roku zostaną wprowadzone zmiany, o których nawet nigdy nie śniliście. Na tym etapie warto podkreślić, że zmienią one życia naprawdę sporej grupie kierowców. Z treści tego tekstu dowiecie się, o co dokładnie chodzi oraz z jakiego powodu zmiany te mają w ogóle ujrzeć światło dzienne. Czy powinniśmy przygotować się na rewolucję?!

Od 1 stycznia 2025 roku nowe zasady! O co chodzi? 

Wraz z początkiem 2025 roku kierowcy będą musieli przygotować się na prawdziwą rewolucję, która zmieni życie wielu z nich! Po wprowadzeniu zmian nie będzie już żadnych dyskusji, a jedynie przymus. Jeśli zlekceważycie zmiany to otrzymacie srogie mandaty, które znacznie wpłyną na wasz portfel. O co więc dokładnie chodzi oraz skąd w ogóle pomysł na tak ogromne zmiany? Zobaczcie sami! 

Wielkie zmiany, o których wspomnieliśmy dotyczyć będą taksówkarzy z Hamburga, którzy będą musieli zmienić swoje auta spalinowe na elektryczne. Na tę chwilę data wprowadzenia zmian szacowana jest na 1 stycznia 2025 roku i wiadomo, że pozwoliłaby zredukować emisję dwutlenku węgla o 2 000 ton rocznie, co jest naprawdę niesamowitym wynikiem! 

Co ciekawe, senator do spraw transportu w Hamburgu poinformował, że ma ogromną nadzieję iż pozostałe miasta w Niemczech oraz cała Europa wezmą przykład z Hamburga i pójdą jego śladem. Pamiętajmy, że chcąc poczynić ogromne postępy w ochronie klimatu to w pierwszej kolejności należy działać. Dobrym krokiem w tym kierunku z pewnością jest zakończenie ery spalinowych taksówek. 

Dlaczego akurat Hamburg?

tax taksowkarze

W Hamburgu już dwa lata temu zaczęto promować elektryczne taksówki. Prawdą jest jednak to, że projekt “Future Taxi” miał na celu jedynie zachęcanie taksówkarzy do wymienienia obecnego pojazdu na bezemisyjny. Za dwa lata, 1 stycznia 2025 roku, po ulicach Hamburga będą już jeździć tylko i wyłącznie taksówki zeroemisyjne. Na razie zaledwie 12 proc. ze wszystkich taksówek jeżdżących po tym mieście są bezemisyjne. Do dyspozycji mamy 350 pojazdów elektrycznych, z których 25 jest zasilanych wodorem. Wynik ten zdecydowanie nie jest powalający, lecz jak on najlepszy w całych Niemczech. 

Wy z kolei koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co o tym wszystkim myślicie. Pozostałe miasta w Niemczech oraz cała Unia Europejska wezmą przykład z Hamburgu i już niebawem będziemy świadkami wielkich zmian na skalę światową? 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News