Od 1 sierpnia atrakcyjna dopłata do paliwa! 560 mln zł z budżetu zostanie podzielone między Polaków!

Od 1 sierpnia atrakcyjna dopłata do paliwa! 560 mln zł z budżetu zostanie podzielone między Polaków!

dopłaty termo

Podaj dalej

Atrakcyjna dopłata do paliwa będzie wypłacana Polakom już 1 sierpnia. Rząd zatwierdził wniosek i teraz tylko czeka na odpowiedź Komisji Europejskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pewna grupa osób otrzyma pokaźny zwrot za olej napędowy. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi oraz ile możemy zaoszczędzić? W takim razie zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu! Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Od 1 sierpnia atrakcyjna dopłata do paliwa!

paliwo benzyna diesel lpg zimowe przejściowe letnie paliwo ceny paliw
fot. pixabay

Zapewne wielu z was ciekawi, o jaką dopłatę do paliwa chodzi. W końcu w ostatnim czasie mogliśmy się spotkać z podobnymi akcjami. Tym razem opłata nie wpłynie jedynie na kierowców, a także innych obywateli w naszym kraju. Co więcej, wniosek o dopłatę został już przez rząd przypieczętowany i wiele wskazuje na to, że jego realizacja to tylko kwestia czasu. Kto w takim razie może liczyć na tańsze paliwo? 

Mowa tu oczywiście o rolnikach. Pierwotnie dopłata miała być skierowana dla tych, którzy mają użytki rolne oraz utrzymują bydło. PiS postanowił jednak poszerzyć to grono. W bieżącym roku z dopłaty paliwowej skorzystać mogą także hodowcy trzody chlewnej. Mimo to należy pamiętać o jeszcze jednym ważnym wymaganiu, jakim jest posiadanie gospodarstwa rolnego o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha. W przeciwnym wypadku nie załapiecie się na atrakcyjną promocję. 

Jak na razie data rozpoczęcia akcji została przypisana na 1 sierpnia i to właśnie wtedy rolnicy będą mogli składać wnioski o zwrot pieniędzy. Rząd chciał, aby rolnicy otrzymali 2 zł za 1 litr oleju napędowego. Mimo to kwota ta wciąż pozostaje zagadką i nie jest ona jeszcze pewna. Jak wcześniej wspominaliśmy rząd co prawda zgodził się na wprowadzenie takiej dopłaty, jednak nie może zadecydować o tym sam. Zgodę na zwiększenie stawki dopłat musi bowiem udzielić Komisja Europejska, a od nich odpowiedzi jeszcze żadnej nie mamy. 

Nie od razu odzyskamy wszystkie pieniądze?! 

vat paliwo benzyna diesel
fot. pixabay

Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że dopłata do paliwa rolniczego może zostać podzielona na dwie części. Wspomina o tym Tygodnik Rolniczy mówiąc, że w pierwszej partii moglibyśmy otrzymać 1,46 zł zwrotu od każdego litra, a reszta trafiłaby do nas w drugiej części. 

Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co o tym wszystkim myślicie! Dopłata do paliwa naprawdę jest nam potrzebna? A może tak naprawdę rząd próbuje przekonać do siebie kolejną grupę wyborców? 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News