Od 1 maja dodatkowe pieniądze dla seniorów?! ZUS zabrał już głos w tej sprawie!

Od 1 maja dodatkowe pieniądze dla seniorów?! ZUS zabrał już głos w tej sprawie!

Od 1 maja dodatkowe pieniądze dla seniorów?! ZUS zabrał już głos w tej sprawie!

Podaj dalej

Dodatkowe pieniądze dla seniorów trafią na ich konta już za niecały miesiąc? O całej sytuacji opowiemy wam w dzisiejszym artykule. Z pewnością jest to temat warty nagłośnienia, biorąc pod uwagę fakt, że ZUS zabrał już głos w tej sprawie. Jesteście ciekawi, jakie jest ich stanowisko w tej sprawie? W takim wypadku zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu! Gotowi? W takim razie zaczynajmy.

Od 1 maja dodatkowe pieniądze dla seniorów?!

DODATEK PIENIADZE
Pixabay

W dzisiejszym artykule zastanowimy się czy emeryci w najbliższym czasie otrzymają dodatkowe pieniądze. Co ciekawe, ZUS zabrał już głos w tej sprawie, jaka była ich odpowiedź? O tym przekonacie się już za chwilę! 

Sytuacja niestety nie dotyczy nowego świadczenia, a osób poszkodowanych, które urodziły się w 1953 roku i przeszły wcześniej na emeryturę. Musicie więc wiedzieć, że nic nie wskazuje na to, żeby jakikolwiek dodatek wszedł w życie 1 maja. W związku z tym, że przepisy zmieniają się czasem dynamicznie, seniorzy na własnej skórze przekonali się o przykrych skutkach. Wielu z nich po osiągnięciu wieku emerytalnego otrzymało zmniejszone wypłaty. O całej sprawie swego czasu jako pierwszy poinformował “Fakt”. Warto tutaj wspomnieć, że trzy lata temu rząd wprowadził przepisy, dzięki którym poszkodowani mogli otrzymać zwrot pieniędzy. Co ciekawe, emeryci nie uważają, aby taka pomoc była dla nich wystarczająca. Oczekują oni bowiem dodatkowego wynagrodzenia w postaci odsetek. ZUS nie mógł się dłużej przyglądać sprawie w milczeniu i postanowił zabrać głos w tej sprawie… 

Zakład oczywiście nie poczuwał się do winy i nie zgodził się z tym, że odsetki należą się emerytom. Jest to jednak sprzeczne z przepisami, jakimi kieruje się ZUS. Mowa w nich o konieczności wypłacenia odsetek, gdy nie zostało ustalone prawo lub nie wypłacono świadczenia kiedy powinno być wypłacone. Oznacza to, że agencja rządowa jest zobowiązany do wzięcia odpowiedzialności za to, że seniorzy nie otrzymali należnych im pieniędzy.

Czy emeryci mogą liczyć na sprawiedliwość?

dodatek pieniądze świadczenie benefit zwrot program
Pixabay

Na szczęście poszkodowani przez ZUS emeryci nie zostaną pozostawieni sami sobie. Na pomoc przychodzą im senatorowie ze wstępnym projektem ustawy, która ma zaradzić temu problemowi. Jeżeli przepisy wejdą w życie, seniorzy będą otrzymywać odsetki od zaniżonych emerytur automatycznie bez konieczności wypełniania jakichkolwiek wniosków. Najpóźniej dojdzie do tego sześć miesięcy po przyjęciu ustawy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News