Od 1 lutego musisz mieć to w aucie! Inaczej posypią się mandaty

Od 1 lutego musisz mieć to w aucie! Inaczej posypią się mandaty

Od 1 lutego musisz mieć to w aucie! Inaczej posypią się mandaty

Podaj dalej

Nowy przepis dla kierowców wejdzie w życie już 1 lutego. Jeśli nie będziesz posiadał tego w swoim aucie narazisz się na mandat podczas policyjnej kontroli. W tym artykule wyjaśnimy ci, jakie kary na ciebie czekają oraz w jaki sposób możemy ich uniknąć. Kierowcy są przerażeni i obawiają się, że kary nie są na ich portfel. Jak jednak jest naprawdę?

Nowy obowiązek dla kierowców! 

Na początku lutego na kierowców czeka nowy obowiązek! Bez tego przedmiotu w swoim aucie narazisz się na mandat… Wystarczy, że spełnisz ten jeden warunek, a mundurowi nie sprawią ci kłopotów podczas kontroli. W tym artykule dowiecie się jaki przedmiot musi znaleźć się w waszym aucie, zainteresowani? 

Kierowcy w Niemczech muszą zaznajomić się z nowymi przepisami, które wejdą niedługo w życie. Osoby za kółkiem muszą zaopatrzyć swój samochód w minimum dwie maseczki. Nie chodzi tu jednak o obowiązek ich zakładania. Przepisy same w sobie informują kierowców o tym, że to ich samochodowa apteczka musi mieć w sobie co najmniej dwie z nich. 

Okazuje się jednak, że nowy obowiązek nie dotyczy tylko jednej grupy kierowców. Przepisy dotyczą kierujących, którzy poruszają się: autobusami, samochodami ciężarowymi oraz osobowymi. 

Co, jeśli złamiemy przepisy?

cisnienie opony wydatki na paliwo i mandaty
Policja Pułtusk

Mundurowi podczas przeprowadzania kontroli kierującego z pewnością skorzystają z nowego przepisu i sprawdzą, czy ma on ze sobą maseczki. W przypadku kiedy kierowca nie będzie ich posiadał w swoim samochodzie zostanie ukarany grzywną 10 euro. Choć kara nie jest duża jeżdżący z pewnością będą musieli mieć się na baczności!

Dokładnie taką samą cenę przyjdzie nam zapłacić za brak całej apteczki w pojeździe. Co ciekawe, w naszym kraju posiadanie apteczki w aucie nie jest obowiązkowe. W związku z tym na terenie Polski nie zostaniemy za to ukarani. Jednak jeśli często wybieramy się naszym samochodem za granicę warto taką mieć przy sobie, bo nigdy nie wiadomo kiedy tamtejsi policjanci zechcą nas zatrzymać do kontroli. Pamiętajmy, że na terenie innych państw musimy przestrzegać obowiązujących w nich przepisów.

Kiedy i jakie maseczki kupić?

maseczki szczepienia koronawirus pandemia zarażenia
fot. pixabay

Przepisy mówiące o obowiązku posiadaniu maseczek w apteczce samochodowej ma wejść już niedługo, bo 1 lutego 2023 roku. Wraz z początkiem następnego miesiąca wszystkie apteczki w sprzedaży powinny być również wyposażone w maseczki. Jeśli nie chcemy w lutym kupować całkiem nowej apteczki wystarczy, że uzupełnimy nasza aktualną o przynajmniej dwie maseczki. 

Nie jest jednak powiedziane, jakie to mają być maseczki i przepisy dają nam w tej kwestii wolną rękę. Federalne Stowarzyszenie Techniki Medycznej zaleca bardziej skuteczne FFP2, ale twierdzi również, że zwykłe maseczki chirurgiczne też będą odpowiednie. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News