Od 1 lipca nowy dokument dla kierowców?! Zapominalscy zapłacą nawet 5000 zł kary!

Od 1 lipca nowy dokument dla kierowców?! Zapominalscy zapłacą nawet 5000 zł kary!

kary kara abonament rtv kierowca kierowcy mandat grzywna opłata

Podaj dalej

Bycie kierowcą nie jest takie proste jak może się wydawać, wiele przepisów potrafi czasem dać nam w kość. Oprócz tego musimy także pamiętać o obowiązkach, które często okazują się być dla nas problematyczne. W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o “nowym dokumencie”, z którym wielu z was musi się zapoznać. Okazuje się, że zapominalscy zapłacą nawet 5000 zł kary…

Od 1 lipca nowy dokument dla kierowców?!

akcja policji pieszy piesi przejście dla pieszych dron skrzyżowanie policja
fot. pixabay

W ostatnim czasie kierowców czekają olbrzymie zmiany, z którymi ci muszą się koniecznie zapoznać. Nieprzestrzeganie nowych zasad wiązać się będzie ze srogi mandatem. Biorąc pod uwagę wysoką inflację i to, że wielu z nas nie radzi sobie najlepiej, taki wydatek może okazać się zabójczy. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o “nowym” dokumencie, który wejdzie w życie już za niedługo. Z czym będą musieli zmierzyć się Polacy? 

Zacznijmy od tego, że Janusz Cieszyński wypowiedział się na temat nowej wersji aplikacji mObywatel w trakcie trwania programu Wydarzenia24. To właśnie w tamtym momencie wspomniał widzom, że będziemy świadkami zmian na przełomie czerwca oraz lipca. Na tym etapie musimy podkreślić, że kierowcy w naszym kraju nie będą musieli zaopatrywać się w nowy dokument. Jak się okazuje możemy spodziewać się tak zwanego prawa jazdy tymczasowego!

Wersja 2.0 aplikacji mObywatel będzie obowiązywać wraz z wejściem nowej ustawy i zostanie wprowadzony szereg nowych usług. Co ciekawe, nowe funkcje aplikacji to nie wszystko. Do zmian ma również dołączyć nowy i przyjemniejszy wygląd.

Życie kierowców stanie się łatwiejsze?

Musimy pamiętać, że za jazdę bez uprawnień grozi mandat w wysokości od 500 do nawet 5 000 zł. Dotyczy to zarówno takich sytuacji, kiedy nie mamy wyrobionego prawa jazdy lub nasze obecne właśnie straciło ważność. Z perspektywy prawa, dopóki nie odbierzemy nowego dokumentu nie jesteśmy upoważnieni do prowadzenia pojazdów. Z tego powodu powinniśmy mieć się na baczności, bo kara będzie nieunikniona. 

Na szczęście na ratunek przychodzi nam aplikacja mObywatel! Dzięki niej będziemy mieć dostęp do tymczasowej cyfrowej wersji prawa jazdy, tuż po zdaniu z pozytywnym wynikiem egzaminu na prawo jazdy. Z elektronicznego dokumentu możemy korzystać, aż nie otrzymamy go w tradycyjnej formie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News