Od 1 lipca nowy comiesięczny dodatek! Po złożeniu wniosku na wasze konta trafią pieniądze!

Od 1 lipca nowy comiesięczny dodatek! Po złożeniu wniosku na wasze konta trafią pieniądze!

dodatek świadczenie pieniądze 500 plus program wzrost podwyżka

Podaj dalej

Już wkrótce wielu Polaków będzie mogło skorzystać z nowego atrakcyjnego dodatku! Rząd chce wynagrodzić swoich obywateli za ich ciężką pracę i właśnie z tego powodu zostało stworzone to specjalne świadczenie. Jesteście ciekawi kto otrzyma pieniądze i jakie warunki trzeba spełnić, aby załapać się na dodatek? Jeżeli tak, to zapraszamy!

Od 1 lipca nowy comiesięczny dodatek!

dodatek 500 plus pieniądze świadczenie od rządu
fot. freepik.com – roman-

Za lekko ponad 1,5 miesiąca wejdzie w życie nowy comiesięczny dodatek dla Polaków. Abyśmy mogli otrzymać pieniądze w pierwszej kolejności będziemy musieli wypełnić odpowiedni wniosek. Świadczenie, o którym dzisiaj mowa to wsparcie, które pomoże z pewnością wielu z nas w walce z ciągle szalejącą inflacją. Jeśli jesteście ciekawi kto dokładnie może ubiegać się o wspomniany dodatek oraz jakie wymagania należy spełnić, to już zaraz rozwiejemy wasze wątpliwości. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi? W takim razie bez zbędnego przedłużania zaczynajmy! 

Rząd już jakiś czas temu zdradził, że pracuje nad tak zwanym świadczeniem dla sołtysów, które ma być nagrodą za ich ciężką, wieloletnią pracę. O wprowadzeniu dodatku opowiadaliśmy wam już kilka miesięcy temu. Wtedy też pierwszy raz o nim usłyszeliśmy od Mateusza Morawieckiego, kiedy to w trakcie jednej z konferencji zdradził, że PiS pracuje nad takim wsparciem. Oprócz tego zdradził, że dodatek wyniesie 300 zł i będzie wypłacany dożywotnio co miesiąc wraz z emeryturą. Ostatnio wydarzył się przełom w tej sprawie, gdyż usłyszeliśmy wreszcie, kiedy przepis miałby wejść w życie. Wcześniej mówiono jedynie o 2023 roku, nie wskazując dokładnego miesiąca. Teraz jednak wiemy, że przepis wejdzie już 1 lipca bieżącego roku! Także jak sami widzicie czasu do “premiery” nie została wcale tak dużo. 

Choć wszystko wygląda naprawdę pięknie to i tak musimy odpowiedzieć na jedno z najważniejszych pytań. Co zrobić, aby otrzymać pieniądze na konto? Oprócz wcześniej wspomnianego wniosku należy spełnić również kilka prostych wymogów. Mianowicie sołtys ubiegający się o świadczenie musi być w wieku emerytalnym, co więcej musiał pełnić swoją rolę przez co najmniej 8 lat. W przypadku niespełnienia tych warunków senior nie otrzyma dodatku do emerytury… 

Jedna z najstarszych funkcji w Polsce! 

dodatek praca pieniadze Polaków
fot. freepik.com – mrshing08

Nie da się zaprzeczyć, że w Polsce mamy wiele osób na stanowisku sołtysa. Jest to jedna z najstarszych, a zarazem najpopularniejszych funkcji w naszym kraju. Codziennie około 40 000 sołtysek i sołtysów wypełnia swoje obowiązki, pomagając mieszkańcom swoich miejscowości. W wielu przypadkach poświęcają swój czas, aby rozwiązywać nasze problemy, choć nie zawsze coś za to otrzymują. Jak sam premier Mateusz Morawiecki powiedział, możemy brać przykład z ich prawdziwie obywatelskiej postawy. 

Myślicie, że świadczenie dla sołtysa w takiej formie jest dobrym pomysłem? Czy może tak zwane “wynagrodzenie za ciężką pracę” jest tylko pretekstem do tego, aby zyskać dodatkowe głosy wyborcze? Na to pytanie nie możemy jednak odpowiedzieć jednoznacznie. Czekamy na wasze odpowiedzi w tym temacie! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News