Od 1 lipca nowe świadczenie! Co miesiąc na wasze konta trafi atrakcyjna suma

Od 1 lipca nowe świadczenie! Co miesiąc na wasze konta trafi atrakcyjna suma

dopłaty termo

Podaj dalej

Od 1 lipca Polacy zasmakują nowego świadczenia! W dzisiejszym artykule opowiemy wam jakie wymagania należy spełnić oraz na jaką kwotę możemy liczyć od rządu. Dodatkowo warto tutaj wspomnieć, że mówimy tu o comiesięcznym dodatku, a nie o jednorazowej formie wsparcia. Jeśli jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu! Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Od 1 lipca nowe świadczenie! 

zasilek pieniadze zus
fot. freepik

Nowe świadczenie dla Polaków zostanie oficjalnie wprowadzone już 1 lipca. Jak sami więc widzicie pierwsze wypłaty dotrą do was już za niedługo. Z pewnością to idealna wiadomość dla osób, które nie radzą sobie z niestabilną inflacją. Zastanówmy się jednak kto dokładnie będzie mógł ubiegać się o nowe dofinansowanie. Jesteście ciekawi? 

Nowy dodatek skierowany będzie do sołtysów, którzy otrzymają w ten sposób wynagrodzenie za ciężką, wieloletnią pracę. Swego czasu po zakończeniu konferencji Mateusz Morawiecki zapewnił, że nowe świadczenie ukaże się jeszcze w tym roku i wyniesie 300 zł na miesiąc. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni wniosek i spełnić wymagania. Warto tutaj także zaznaczyć, że dofinansowanie trafi do sołtysów, którzy osiągnęli już wiek emerytalny, a zarazem pełnili wspomnianą funkcję przez co najmniej 8 lat. Od ogłoszenia pomysłu minęło już trochę czasu i wiemy już, że nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca bieżącego roku.

Z takich ludzi warto brać przykład! 

pieniądze dodatek rodzice dziecko
fot. freepik.com – hbmedia

Nie da się zaprzeczyć, że w Polsce mamy wiele osób na stanowisku sołtysa. Jest to jedna z najstarszych, a zarazem najpopularniejszych funkcji w naszym kraju. Codziennie około 40 000 sołtysek oraz sołtysów wypełnia swoje obowiązki, pomagając mieszkańcom swoich miejscowości. W wielu przypadkach poświęcają swój czas, aby rozwiązywać nasze problemy, choć nie zawsze coś za to otrzymują. Jak powiedział premier Morawiecki możemy brać przykład z ich prawdziwie obywatelskiej postawy.

My tymczasem się z wami żegnamy i mamy nadzieję, że podzielicie się z nami swoją opinią w komentarzach. Myślicie, że tego typu wsparcie jest potrzebne?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News