Od 1 lipca możecie spodziewać się przelewów! Rząd zacznie wpłacać na wasze konta pokaźną sumkę!

Od 1 lipca możecie spodziewać się przelewów! Rząd zacznie wpłacać na wasze konta pokaźną sumkę!

dodatek home office praca zdalna ekwiwalent rekompensata przepisy pieniądze internet prąd zużycie energii

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o nowym świadczeniu, którego premiera przypada 1 lipca. Aby otrzymać atrakcyjne pieniądze należy jedynie wypełnić wniosek oraz spełnić kilka bardzo prostych wymogów. Już teraz możemy was zapewnić, że gra jest warta świeczki, gdyż możemy otrzymać naprawdę fajną sumkę. To kolejna forma wsparcia, która pomoże Polakom w radzeniu sobie z inflacją. Jesteście ciekawi, o co chodzi?

Od 1 lipca Polacy zaczną regularnie otrzymywać pieniądze na konto! 

pieniądze dodatek rodzice dziecko
fot. freepik.com – hbmedia

Od 1 lipca bieżącego roku na konta wielu Polaków zostaną wypłacone atrakcyjne pieniądze. Co ciekawe, wystarczy jedynie wypełnić jeden wniosek, aby pieniądze od razu się u nas pojawiły. To doskonała wiadomość dla osób, które nie radzą sobie najlepiej w trakcie wysokiej i niestabilnej inflacji. Już za chwilę odpowiemy na pytanie kto będzie mógł ubiegać się o nowe świadczenie i jakie wymagania w pierwszej kolejności będziemy musieli spełnić. Gotowi? W takim razie zaczynajmy! 

Nowy dodatek, o którym wspomnieliśmy powyżej zostanie przeznaczony dla sołtysów w formie wynagrodzenia za ich ciężką, wieloletnią pracę. Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze wzmianki na ten temat, kiedy to Mateusz Morawiecki zdradził, że świadczenie pojawi się jeszcze w tym roku i wyniesie 300 zł wsparcia. Co zrobić, aby otrzymać pieniądze? Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, a także spełnić kilka prostych wymagań. Dofinansowanie dotrze do sołtysów, którzy osiągnęli już wiek emerytalny, a zarazem pełnili wspomnianą funkcję przez co najmniej 8 lat. Dodatkowo mamy już pewne potwierdzenie, że nowe przepisy dotyczące dodatku dla sołtysa wejdą w życie 1 lipca 2023 roku. 

Powinniśmy brać z nich przykład! 

pieniądze dodatek zus
fot. freepik

Nie da się zaprzeczyć, że w Polsce mamy wiele osób na stanowisku sołtysa. Jest to jedna z najstarszych, a zarazem najpopularniejszych funkcji w naszym kraju. Codziennie około 40 000 sołtysek oraz sołtysów wypełnia swoje obowiązki, pomagając mieszkańcom swoich miejscowości. W wielu przypadkach poświęcają swój czas, aby rozwiązywać nasze problemy, choć nie zawsze coś za to otrzymują. Jak powiedział premier Morawiecki możemy brać przykład z ich prawdziwie obywatelskiej postawy.

A co wy uważacie o nowym świadczeniu dla sołtysów? Czy jest to forma wsparcia, której w Polsce brakowało? A może PiS robi wszystko, żeby zachęcić do siebie kolejne grupy ludzi? Koniecznie podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News