Od 1 kwietnia ważne zmiany dla kursantów! Egzamin na prawo jazdy zmieni się nie do poznania

Od 1 kwietnia ważne zmiany dla kursantów! Egzamin na prawo jazdy zmieni się nie do poznania

Od 1 kwietnia ważne zmiany dla kursantów! Egzamin na prawo jazdy zmieni się nie do poznania

Podaj dalej

Już 1 kwietnia kursanci na Mazowszu będą musieli zapłacić nowe stawki za egzamin na prawo jazdy. W dzisiejszym tekście opowiemy wam, na jakie kwoty będziecie musieli się przygotować oraz dlaczego tak naprawdę zmiany ujrzą światła dziennego. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem i być może sami chcecie przystąpić do egzaminu to gorąco zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Nowy egzamin na prawo jazdy?! Jakie zmiany czekają na kursantów?

Najbliższy miesiąc z pewnością będzie dla wielu kursantów kluczowy. Wiemy, że istotne zmiany dotkną osoby ubiegające się o prawo jazdy. W dzisiejszym artykule opowiemy wam co tak naprawdę się zmieni i dlaczego. Czy kursanci będą musieli przygotować się na zupełnie nowy egzamin na prawo jazdy? Przekonajmy się… 

Wraz z wprowadzeniem nowych przepisów wiemy, że ceny egzaminu na prawo jazdy wzrosną. Ceny za teorię nie będą mogły przekroczyć 50 zł. W przypadku praktyki mówimy tu o kwocie 200 zł i obejmuje ona większość kategorii. Jedynie kursanci ubiegający się o uprawnienia do autobusu z przyczepą będą musieli przygotować się na wydatek w wysokości 250 zł. 

Swego czasu na temat podwyższenia cen za egzamin teoretyczny wypowiedział się dyrektor WORD w Toruniu. Co więcej, uważa, że lekceważące podejście kursantów miało ogromny wpływ na wprowadzenie podwyżek. ,,Zdawalność egzaminów, zwłaszcza teoretycznych, spada. Przy czym jest to tendencja ogólnopolska. Moim zdaniem tak się dzieje, ze względu na niską cenę egzaminów – to zaledwie 30 złotych za każde podejście. A zatem wielu kursantów podchodzących do testu na zasadzie „chybił – trafił”. Jak się uda to oczywiście dobrze, a jak nie nie to zawsze można spróbować ponownie”

1 kwietnia kluczowy dla kursantów! 

bezterminowe prawo jazdy

Na tym etapie musimy podkreślić, że istotne zmiany dotyczą kursantów na Mazowszu, którym zostało naprawdę mało czasu na skorzystanie ze starych stawek. Do końca miesiąca mieszkańcy Mazowsza zapłacą 30 zł za teorię oraz 140 zł za egzamin praktyczny. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął jednak ustawę, przez co już 1 kwietnia na terenie Mazowsza zaczną obowiązywać nowe stawki, o których opowiadaliśmy wam wcześniej… Myślicie, że tego typu zmiany naprawdę były potrzebne? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co o tym wszystkim myślicie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News