Od 1 czerwca nowe świadczenie?! Mówi się, że Polacy dostaną nawet 800 zł na miesiąc!

Od 1 czerwca nowe świadczenie?! Mówi się, że Polacy dostaną nawet 800 zł na miesiąc!

prędkość teren zabudowany policja pomiar prędkości wideorejestrator prawo jazdy

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o “nowym” świadczeniu, które może zapewnić nam nawet 800 zł w ciągu miesiąca. Dowiecie się kiedy zmiany się pojawią oraz kto dokładnie będzie mógł otrzymać pieniądze. Dodatkowo przekonamy się co o całej sytuacji uważa partia rządząca! Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu.

Od 1 czerwca nowe świadczenie 800 plus?

oszczędności oszczędność inwestycje oszczędzanie pieniądze rower hulajnoga elektryczne paliwo
Pixabay

Obecna sytuacja wciąż nie jest najlepsza. Nie da się ukryć, że inflacja przede wszystkim wiąże się dla nas ze znacznie większymi wydatkami. Nie dość, że mamy do czynienia ze wzrostem cen produktów na sklepowych półkach, to jeszcze spada sama wartość pieniądza. Co za tym idzie, niższa jest też faktyczna wartość świadczeń, które nie podlegają waloryzacji jak chociażby 500 plus. Czy rząd zamierza dać nam więcej pieniędzy? 

Zacznijmy jednak od sedna problemu związanego z jakże popularnym świadczeniem przyznawanym rodzinom. Porównując wartość 500 plus z samego początku programu z obecną wartością świadczenia, otrzymujemy tak naprawdę znacznie mniej niż zakładano. Zgodnie z wyliczeniami Pawła Majtkowskiego z eToro, 500 plus z kwietnia 2016 roku jest teraz warte jedynie 342 zł. W związku z tym, aby obywatele otrzymywali tyle samo, co kiedyś świadczenie powinno być podniesione do 800 zł. Polacy wyczekujący waloryzacji świadczenia zdążyli nawet stworzyć teorię według, której zmiany miałyby zostać wprowadzone już 1 czerwca. Jak jednak można się domyślić nie jest to nic innego jak fałszywa informacja. O terminie wprowadzenia zmian dowiecie się z dalszej części artykułu. 

Poza obliczeniami opartymi na oficjalnych danych GUS musimy wziąć jeszcze pod uwagę wydatki przeciętnej rodziny. Oznacza to, że jeśli skupimy się nieco bardziej na cenach żywności, benzyny oraz energii, jest jeszcze mniej kolorowo. Aktualnie 500 plus może być jeszcze mniej warte niż już skromne 342 zł…

Polacy zostaną zostawieni na lodzie przez rząd?

Już od jakiegoś czasu mówi się o wyrównaniu świadczenia 500 plus, aby to wreszcie odzyskało swoją prawowitą wartość uwzględniając przy tym inflację. Tadeusz Cymański, czyli jeden z posłów Solidarnej Polski podczas rozmowy z “Super Expressem” powiedział, że po wyliczeniu dodatek ten zostałby podwyższony do około 800 zł. Co jednak na to rząd, czy jest jakakolwiek szansa na taki rozwój wydarzeń? Z wypowiedzi Marleny Maląg, czyli minister rodziny wynika, że nie. Oznacza to, że w najbliższym czasie raczej nie mamy co spodziewać się żadnych waloryzacji 500 plus. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News