Obowiązkowa wymiana wyposażenia pojazdu! Zapomnisz? Zapłacisz 1000 zł kary!

Obowiązkowa wymiana wyposażenia pojazdu! Zapomnisz? Zapłacisz 1000 zł kary!

kary kara abonament rtv kierowca kierowcy mandat grzywna opłata

Podaj dalej

Obowiązkowa wymiana wyposażenia pojazdu to nie jest żaden żart. Kierowcy muszą przygotować się na ważne zmiany, które ujrzą światło dzienne za kilka miesięcy. Sprawa dotyczy sporej liczby Polaków, a zapominalstwo będzie kosztowało ich sporą liczbę pieniędzy. Jeśli jesteście ciekawi co dokładnie trzeba zrobić to serdecznie zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu!

Nowy obowiązek dla kierowców! 

wyprzedzanie podwójna ciągła mandat przepisy
fot. freepik

W ostatnim czasie rząd zaczyna wprowadzać coraz to nowsze zmiany. Choć większość z nich dotyczy świadczeń, to niestety w stronę kierowców także zostało puszczone oczko. Wygląda więc na to, że Polacy muszą przygotować się na obowiązkową wymianę wyposażenia pojazdu. Już teraz możemy zdradzić wam, że nierespektowanie nowego przepisu nie skończy się dla was dobrze, gdyż jak się okazuje kara będzie naprawdę sroga. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi? W takim razie zaczynajmy! 

Zmiany dotyczą głównie właścicieli pojazdów, którzy muszą przygotować się na obowiązkowe przerejestrowanie auta po zmianie właściciela. Wspomniany przepis miałby zostać wprowadzony już 1 stycznia 2024 roku. Aktualnie sytuacja jest znacznie prostsza, ponieważ w przypadku zakupu samochodu wystarczy jedynie zgłosić jego nabycie. Niestety za kilka miesięcy nie będzie to już możliwe. Zmiany dotkną kierowców z tablicami rejestracyjnymi, które zostały wyprodukowane według obecnego wzoru. Ci posiadający czarne tablice będą musieli przygotować się na przerejestrowanie nowego nabytku, bo w przeciwnik wypadku przyjdzie im słono zapłacić. 

Kary przerażą niejedną osobę! 

Jak podaje portal bezprawnik.pl zapominalskim przyjdzie zapłacić srogą karę, która wynosić będzie od 500 do 1000 złotych. Warto tutaj zaznaczyć, że kierowcy naprawdę powinni mieć się na baczności, gdyż obowiązek wymiany tablic dotyczy 861 000 samochodów posiadających czarne tablice rejestracyjne. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News