O to świadczenie warto się ubiegać! Do waszego budżetu domowego trafi nawet kilkaset złotych!

O to świadczenie warto się ubiegać! Do waszego budżetu domowego trafi nawet kilkaset złotych!

O to świadczenie warto się ubiegać! Do waszego budżetu domowego trafi nawet kilkaset złotych!

Podaj dalej

Tym razem opowiemy wam o świadczeniu, które może zasilić wasz budżet domowy. Dowiecie się jakie wymagania należy spełnić oraz o jakiej kwocie tutaj mowa. Jeśli jesteście ciekawi, o co tak naprawdę chodzi i kto może ubiegać się o dodatek to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

O to świadczenie warto się ubiegać!

Nowy zastrzyk gotówki
fot. freepik.com – mrshing08

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o świadczeniu, o którego istnieniu być może nie wiecie. Już teraz warto podkreślić, że jest się czym zainteresować, gdyż w najlepszym wypadku możemy otrzymać dodatkowe pieniądze na utrzymanie. Jesteście ciekawi, o co takiego chodzi? 

Otóż mowa tu o tak zwanym zasiłku celowym, który został wprowadzony z myślą o zaspokojeniu niezbędnych potrzeb bytowych takich jak: zakup żywności, leków, ogrzewania, leczenia, przedmiotów użytku domowego itp. Co ciekawe, za otrzymane pieniądze możemy także opłacić koszta związane z pogrzebem. Oznacza to, że na pieniądze mogą liczyć osoby, którym mówiąc brutalnie zupełnie się nie powodzi. Istnieje jednak możliwość otrzymania zasiłku w sytuacji, gdy ponieśliśmy straty w wyniku zdarzenia losowe. Wtedy zasiłek przyznawany jest niezależnie od tego, ile zarabiamy. No, ale dobra, ile tak naprawdę Polacy mogą otrzymać na swoje konta?

Ile wynosi zasiłek celowy i jakie trzeba spełnić wymagania?

Dodatek oszczędnościowy
fot. freepik.com – mrshing08

Na pewno zaskakującą rzeczą jest to, że zasiłek celowy nie ma określonej w ustawie konkretnej kwoty. Oznacza to, że może on osiągnąć dowolną wartość! Oczywiście nie ma co liczyć na to, że nagle na nasze konto wpłynie 10 000 złotych. To ile pieniędzy dostaniemy zależy od możliwości finansowych Ośrodka Pomocy Społecznej oraz od naszych potrzeb. Ponadto jest to zazwyczaj jednorazowe dofinansowanie. Dla większości przypadków istnieje również limit maksymalnych dochodów. Osobom samotnie prowadzącym gospodarstwo domowe zasiłek celowy przysługuje, gdy ich dochody są niższe niż 776 zł. W przypadku wieloosobowego gospodarstwa nieprzekraczalnym progiem jest kwota 600 zł. Inaczej możemy pożegnać się ze świadczeniem. 

Co jednak zrobić, kiedy spełniamy wszystkie warunki? Sprawa jest bardzo prosta. Każdy, kto chce otrzymać wsparcie musi złożyć odpowiednie podanie o zasiłek celowy. Po wzór wniosku można udać się do urzędu gminy lub do MOPS-u, gdzie pracownik powinien nam wszystko wyjaśnić. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że świadczenie nie zawsze jest zwykłym przekazaniem pieniędzy, może być też przyznawane w formie biletu kredytowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News