O to świadczenie ubiega się wielu Polaków! Nawet 2500 zł zasili wasze konta!

O to świadczenie ubiega się wielu Polaków! Nawet 2500 zł zasili wasze konta!

dodatek świadczenie małżeństwa małżeństwo staż pieniądze

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o świadczeniu, o które ubiegać się może spora część Polaków! Jeśli spełnicie wszystkie wymogi to na wasze konto otrzymacie nawet 2500 zł, co patrząc na obecne czasy wcale małą kwotą nie jest. Porozmawiajmy zatem czym jest świadczenie pielęgnacyjne oraz jak je zdobyć!

O to świadczenie ubiega się wielu Polaków! Duże pieniądze trafią w wasze ręce! 

chorwacja kuny euro banknoty ważność monety gotówka
fot. pixabay

Polacy na każdym kroku robią wszystko, aby zapewnić sobie spokojne i bezpieczne życie. Czasem zdarza się tak, że obywatele wspierani są przez rząd lub instytucje, które przygotowują specjalne świadczenia wspierające ludzi w potrzebie. Teraz wcale nie jest inaczej. W dzisiejszym artykule opowiemy o popularnym świadczeniu, które w bieżącym roku zostało znacznie podwyższone. Jak się okazuje wielu z was może się o niego ubiegać. O jakim dofinansowaniu mowa? 

Pewnie wielu z was słyszało już o świadczeniu pielęgnacyjnym. Dodatek ten stworzony jest z myślą o osobach, które nie podejmują się lub celowo zrezygnowały z pracy na rzecz opieki nad poważnie niepełnosprawnym członkiem rodziny. W 2023 roku kwota takiego wsparcia wynosi dokładnie 2458 zł. brutto! Warto tutaj podkreślić, że w ubiegłym roku kwota ta była o 339 zł. niższa. 

Podobnie jak w przypadku innych świadczeń, chcąc otrzymać pieniądze musimy złożyć odpowiedni wniosek. Obowiązujący obecnie wzór dokumentu możemy znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Ponadto do wyboru mamy dwa sposoby złożenia wniosku. Możemy skorzystać  z tradycyjnej formy i złożyć papiery w urzędzie gminy, miasta lub w ośrodku pomocy społecznej. Dla nie lubiących wychodzić z domu lub zapracowanych jest droga elektroniczna, gdzie wszystko załatwiamy za pośrednictwem portalu Emp@tia.

Nie spełnisz tego jednego warunku? Pieniądze przejdą ci koło nosa… 

pieniądze paliwo lpg dodatek
FREEPIK

Musimy tutaj podkreślić bardzo istotny fakt. Zgodnie ze słowami Ministerstwa Zdrowia i Polityki, aby otrzymać pieniądze ze świadczenia trzeba spełnić bardzo istotny warunek. Jest nim zrezygnowanie z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, aby opiekować się osobą legitymującą się orzeczeniem o niepełnosprawności. Ciekawi was pewnie, kto konkretnie może ubiegać się o wspomniane pieniądze. Na stronie www.gov.pl możemy przeczytać, że pieniądze przysługują: matce lub ojcu, faktycznemu opiekunowi dziecka, a także spokrewnionej rodzinie zastępczej. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News