Nowy przepis uderzy w wielu kierowców! Jeżeli nie zdążą wymienić tablic, to stracą swoje samochody!

Zbliżający się wielkimi krokami przepis dla kierowców zbierze ogromne żniwa. Tysiące kierujących w całym kraju będzie musiało dostosować się do nowej rzeczywistości. Ci, którzy nie wymienią swoich tablic rejestracyjnych, to stracą swoje samochody i nic z tym nie zrobią. Już zaraz dowiecie się, o co w tym wszystkim chodzi, oraz kto w tej sytuacji jest zagrożony. Gotowi? W takim razie zapraszamy!

Nowy przepis uderzy w wielu kierowców! Jeżeli nie zdążą wymienić tablic, to stracą swoje samochody!
Podaj dalej

Kierowcy mają mało czasu na wymianę tablic! 

tablice rejestracyjne 6 mandatów

Wielkimi krokami zbliża się przełomowy przepis, który zmieni życia tysięcy kierowców. Jeżeli nie wymienią oni swoich tablic w najbliższym czasie, ich pojazdy zostaną im odebrane. W dzisiejszym artykule zdradzimy wam, kto zostanie objęty nowy obowiązkiem oraz kiedy powinniśmy spodziewać się zmian. Zainteresowani? 

Kontrowersyjne na pierwszy rzut oka prawo miałoby pojawić się w Łotwie. Warto tu jednak podkreślić, że nie obejmie ono wszystkich, a jedynie kierowców z rosyjskimi i białoruskimi tablicami. Sąsiad Litwy proponuje w tej sytuacji dwa możliwe rozwiązania. Pierwszym z nich jest opuszczenie kraju, natomiast drugim przerejestrowanie pojazdu. Jeżeli kierujący zapomnieliby o przepisie lub celowo nic by nie zrobili, to pożegnaliby się oni ze swoimi autami. Po upływie dokładnie 3 miesięcy zostałyby one skonfiskowane. Niestety na razie dokładna data wprowadzenia obowiązku pozostaje dla wszystkich tajemnicą. 

To nie pierwsza taka sytuacja, w której oba wspomniane kraje mogą czuć się ”poszkodowane”. 12 września wprowadzono prawo, które zabrania Rosjanom i Białorusinom wjeżdżać na teren Unii Europejskiej przez granicę Łotwy z obydwoma państwami.

Unia Europejska skrupulatnie walczy z rosyjskimi samochodami 

polski ład leasing wyniki dane sprzedaż nowych samochodów
fot. pixabay

Sama Unia Europejska także skrupulatnie zwalcza auta pochodzenia rosyjskiego. Od 17 września obowiązuje całkowity zakaz kupowania, przywożenia, czy też przekazywania pojazdów pochodzących z Rosji. Wedle prawa samochody pojawiające się na granicy powinny zostać wycofane niezależnie od tego, jakiej narodowości jest kierowca. 

Przeczytaj również