Nowy podatek jest już pewny?! Polacy stracą krocie na popularnym nałogu…

Nowy podatek jest już pewny?! Polacy stracą krocie na popularnym nałogu…

obowiązek opłaty podatku dla gospodarstw domowych

Podaj dalej

Wielu ekspertów coraz częściej zaczyna wypowiadać się na temat uzależnień Polaków. Osoby udzielające się publicznie domagają się wprowadzenia nowego podatku, który miałby na celu zmniejszyć liczbę uzależnionych w Polsce. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, jaki produkt miałby ucierpieć. Jesteście gotowi? W takim razie zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu!

Nowy podatek jest już pewny?!

podatek sejm samochod
fot. sejm. gov

Na pewno każdy z nas może przyznać się do mniejszego lub większego nałogu. Niestety często nasze słabości chce wykorzystać rząd wprowadzając nowe podatki, dzięki którym państwo mogłoby się na nas wzbogacić. Co więcej, wielu ekspertów coraz częściej zaczyna się wypowiadać, że należy zwiększyć podatek na produkty, od których Polacy są uzależnieni. Takie działania miałyby rzekomo zmniejszyć liczbę osób uzależnionych. Jeśli jesteście ciekawi, na co podatek zostałby nałożony to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego artykułu. 

Spora część Polaków zmaga się z codziennym paleniem papierosów, które szkodzi ich zdrowiu. Dane udostępnione przez Polską Akademię Nauki nie pozostawiają w tym temacie złudzeń. Niestety liczba osób uzależnionych od tytoniu stale się zwiększa i nic nie wskazuje na to, aby miała się zatrzymać. Co więcej, to właśnie palenie tytoniu jest przyczyną śmierci wielu mężczyzn. Jest to jeden z głównych powodów, dla których nowy podatek miałby zostać wprowadzony. 

Jak wygląda sytuacja?

nowe opłaty za samochód dla Polaków
Pixabay

Nie tylko troska o zdrowie obywateli zachęca państwo, aby podjąć działania przeciwko jakże często spotykanemu nałogowi, jakim jest palenie. Niestety w grę wchodzą również duże straty finansowe. Zgodnie z najnowszymi wyliczeniami aż 57 miliardów dolarów to koszty związane z paleniem. Ponadto 12 proc. tej kwoty stanowią pieniądze przeznaczone na opiekę zdrowotną, pozostałe 88 proc. dotyczą utraconej produktywności z powodu chorób i przedwczesnych zgonów! 

Nie możemy również zapominać o wprowadzeniu nowego rodzaju papierosów, które stały się niezwykle popularne zwłaszcza wśród młodzieży. Tradycyjne papierosy, e-papierosy, wyroby z syntetyczną nikotyną, czy jest na to ratunek? Eksperci uważają, że konieczne jest zwiększenie podatku od wyrobów tytoniowych. Na pewno przełoży się to na podwyżkę ich cen, co może przełożyć się na mniejsze zainteresowanie. Czy to najlepsze wyjście? Ciężko powiedzieć, ale nie nie da się zaprzeczyć, że palenie nie służy naszemu zdrowiu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News