Nowy obowiązek straszy kierowców. Mandaty sypią się każdego dnia!

Nowy obowiązek straszy kierowców. Mandaty sypią się każdego dnia!

kierowcy mandat zima policja

Podaj dalej

Nowy obowiązek w Polsce jest bezlitosny dla kierowców. Mandaty sypią się regularnie, a kierujący próbują w głupi sposób tłumaczyć się policji. Dzisiaj pokażemy wam jak chwila nieuwagi oraz pośpiech mogą sprawić, że kierowca pożałuje swoich decyzji. Co zrobić, aby uniknąć wysokich kar? Dowiecie się tego, czytając ten artykuł!

Nie popełniajcie tego błędu… 

mróz prognoza pogoda samochód śnieg
fot. pixabay

Zimowa rutyna kierowców obejmuje szereg czynności, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo i wydajność jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Jednym z tych aspektów jest odśnieżanie samochodu. Przed rozpoczęciem jazdy kierowca powinien dokładnie oczyścić szyby, lusterka i reflektory z lodu i śniegu, aby zapewnić sobie dobrą widoczność. Pozwala to na bezpieczną i wydajną jazdę w trudnych warunkach pogodowych. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę… 

Nieodpowiedzialnym zachowaniem zwróciła uwagę na siebie kobieta mieszkająca w Złotowie. Wsiadając do swojego samochodu nie przygotowała go odpowiednio do jazdy. Zatrzymana odśnieżyła jedynie minimalną część szyby, mając w aucie znikome pole widzenia. 

Policjanci, widząc tak wyglądający samochód nie mogli przejść obok niego obojętnie. Natychmiast mundurowi postanowili zatrzymać pojazd, aby poddać go kontroli. Kobieta, co prawda próbowała przekonać funkcjonariuszy, że cała sytuacja wynikła z nagłego pośpiechu. Ci jednak nie byli dla niej łaskawi i ukarali ją mandatem w wysokości 3 000 zł! 

Kobieta się tłumaczy, a policja przestrzega!

Co ciekawe, tłumaczenia kobiety wydają się bardzo absurdalne. Jak sama twierdzi nie miała ona w swoim samochodzie “sprzętu”, aby pozbyć się lodu na szybie. W dodatku bardzo spieszyło jej się do pracy. Policja zabrała głos w tej sprawie i apeluje do kierowców w całym kraju! 

,,Siedząca za kierownicą kobieta tłumaczyła, że nie odśnieżyła przedniej szyby, gdyż nie miała czym zeskrobać lodu i spieszyła się do pracy. Przypominamy wszystkim kierowcom, że zgodnie z art. 66 PRD pojazd uczęszczający w ruchu ma być tak utrzymany by korzystanie z niego: nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, zapewniało dostateczne pole widzenia. Za nieprzestrzeganie tych zasad, grozi kara grzywny w wysokości do 3000 złotych” – podkreśla policja, cytowana przez o2.pl. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News