Nowy obowiązek, który musi spełnić każdy kierowca

Nowy obowiązek, który musi spełnić każdy kierowca

Nowy obowiązek, który musi spełnić każdy kierowca

Podaj dalej

Kierowcy muszą przygotować się na nowy obowiązek, który będziemy musieli spełnić w najbliższym czasie. W przeciwnym razie przyjdzie nam zapłacić 500 zł kary…

Obowiązek posiadania nowej naklejki w samochodzie 

Nowa obowiązkowa nakleja - Strefa Czystego Transportu - opis 2022

Zanosi się na to, że w najbliższym czasie będziemy świadkami zmian dla kierowców. Nie obejdzie się niestety bez włożenia w to własnych pieniędzy. Co więcej, jeśli zbagatelizujemy zmianę nie unikniemy za to kary. W takim wypadku co dokładnie się dla nas zmienia i o jakim wkładzie finansowym mówimy? 

Od kilku tygodni kierowcy nie mają już żadnego obowiązku, aby w dalszym ciągu trzymać na swoich szybach naklejki rejestracyjne. Wielu jeżdżących zdecydowało się usunąć już kultowy element w swoich samochodach. Wszystko jednak wskazuje na to, że będziemy musieli zaopatrzyć się w nowe naklejki. 

Jak podaje interia.pl naklejka swoim wyglądem łudząco przypomina znak STOP, z tą różnicą, że jest zielona. Na samej jej górze znajdują się dane z rokiem produkcji waszego samochodu. Niżej po lewej stronie znajdziemy także oznaczenie, które informuje o rodzaju paliwa, którym napędzane jest auto. 

Nowy element szyby jest powiązany ze strefami czystego transportu, które powstaną w Polsce w ciągu najbliższego czasu. Za nową naklejkę przyjdzie nam zapłacić jedynie 5 zł. To stosunkowo mała cena, kiedy pomyślimy o karze, jaka czeka nas za jej nieposiadanie. 

W jakich miejscach koniecznie musimy mieć na swojej szybie naklejkę? 

naklejka szyba samochod
fot. freepik

Prawda jest taka, że w naszym kraju nie ma na razie żadnych stref, w których musimy mieć wspomnianą naklejkę. W ramach ciekawostki na pewno warto powiedzieć o tym, że Kraków ma w planach coś takiego wprowadzić. Nie zapominajmy też o tym, że w przyszłości w Polsce może pojawić się naprawdę wiele stref. Warto mieć to gdzieś z tyłu głowy, ponieważ kara za brak naklejki będzie kosztowała nas 500 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News