Nowy dodatek dla emerytów jest już wypłacany! Rocznie na ich konta bankowe trafi 3600 złotych!

W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o atrakcyjnej formie wsparcia skierowanej do emerytów w całej Polsce. To właśnie tutaj opowiemy wam, co należy zrobić, aby pieniądze trafiły na nasze konta bankowe. Co więcej, otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny wydatek! Seniorzy, po przeczytaniu tego tekstu dowiecie się, czy wy także możecie liczyć na nowy dodatek od rządu. Zainteresowani?! W takim razie bez zbędnego przedłużania zaczynajmy!

dodatek 500 plus
Podaj dalej

Nowy dodatek dla emerytów jest już wypłacany! 

gotówka pieniądze płatność płatności karta przelew blik
Pixabay

Polacy w całym kraju mogą ubiegać się o nowy dodatek. Rząd potwierdził, iż otrzymane środki można przeznaczyć na dowolnie wyznaczony przez nas cel. Wystarczy jedynie spełnić kilka prostych wymogów, a przy okazji wypełnić wniosek. Po formalnościach na obywateli czekać będzie atrakcyjny gwóźdź programu, czyli wypłata na konta bankowe. Jesteście ciekawi, co należy zrobić, aby ją otrzymać? W takim razie serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią tego tekstu! 

Tak jak wspomnieliśmy w tytule tego artykułu dodatek przeznaczony jest dla osób, które są już w wieku emerytalnym. Poza tym wymaganiem dochodzi także rola sołtysa, którą chętny musi pełnić przez co najmniej 8 lat. W innym wypadku wnioskodawca nie otrzyma na swoje konto żadnych pieniędzy. 

Przypominamy, że świadczenie dla sołtysa weszło w życie 1 lipca. PiS określa je jako nagrodę dla osób wykonujących ten ciężki zawód. Kwota jaką można co miesiąc otrzymać od rządu wynosi aż 300 złotych. Co w ciągu roku daje nam pokaźną sumkę w wysokości 3600 złotych. Można je oczywiście wydać na dowolny cel, chociażby na wakacje. 

Z niejednego sołtysa warto brać przykład! 

dodatek w pazdzierniku
Pixabay/Alicja

Mateusz Morawiecki w trakcie jednej z konferencji kilka miesięcy temu przyznał, iż sołtysi są ludźmi godnymi naśladowania. Trudno się z tym nie zgodzić, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z osobami, które bezinteresownie rozwiązują problemy mieszkańców gmin. Nierzadko decydując się przy tym poświęcić swój wolny czas. Przypomnijmy, że osób na tym stanowisku w naszym kraju jest naprawdę sporo, liczba ta wynosi około 40 000 sołtysów. 

Przeczytaj również