Nowe zagrożenie dla kierowców?! Za to dostaniesz nawet 2000 zł mandatu!

Nowe zagrożenie dla kierowców?! Za to dostaniesz nawet 2000 zł mandatu!

samochód porządek nieporządek sprzątanie czystość brud śmieci policja mandat

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule dowiecie się jakie zagrożenie czeka na kierowców na przejazdach kolejowych. W ramach przykładu przedstawimy wam historię mężczyzny, który na własnej skórze przekonał się o konsekwencjach niewłaściwego postępowania przy przejeździe kolejowym. Nie dość, że prawie zginął to jeszcze dostał pokaźny mandat od mundurowych. Czym grozi tak nieodpowiedzialne zachowanie?

Nowe zagrożenie dla kierowców? 

mandat kara przejazd kolejowy zapory
fot. pixabay

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o “nowym” zagrożeniu dla kierowców, o którym być może wielu z was nie ma pojęcia. W ramach przykładu poznacie historię pewnego kierującego, który na własnej skórze przekonał się jakie kary czekają na nierozważnych Polaków. O co dokładnie chodzi i o jakiej karze mowa? Zobaczcie sami… 

W ostatnim czasie doszło do pewnego incydentu, w który zamieszany był 81-letni mężczyzna prowadzący Volkswagena Polo. Jak podaje Lubuska policja zatrzymany wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek. Co więcej, jedna z nich została przez niego uszkodzona. Wydarzenie miało miejsce w Wałowicach – na szczęście udało się uniknąć tragedii, dzięki szybkiemu działaniu dyżurnej ruchu, która w ułamku sekundy zareagowała, informując motorniczych nadjeżdżającego pociągu. Temu udało się wyhamować w odległości prawie 200 metrów od przejazdu. Jak sami widzicie brakowało naprawdę niewiele, aby cała sprawa przybrała tragiczny obrót. 81-latek nie doznał żadnych obrażeń, ale zamiast tego został ukarany przez mundurowych mandatem w wysokości 2000 zł.  

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami senior wytłumaczył, że jego działanie spowodowane było oślepieniem przez słońce. Jak twierdził mężczyzna promienie słoneczne uniemożliwiły mu zobaczenie opuszczonych zapór. Podczas badania nie wykryto w jego krwi żadnych śladów alkoholu. Niestety jego działanie wpłynęło także na pozostałych kierowców. Wszystko dlatego, że należało wykonać oględziny miejsca zdarzenia przez pracowników Polskich Kolei Państwowych. Co za tym idzie, przejazd kolejowy był zamknięty przez dobrych kilka godzin.

Policja ostrzega kierowców! 

Funkcjonariusze apelują do kierowców, aby ci nie wjeżdżali na przejazdy kolejowe w trakcie opuszczania zapór lub w przypadku, kiedy po drugiej stronie nie znajdziemy miejsca do dalszej jazdy. Policjanci wymagają naprawdę mało od Polaków, a przecież taka “drobnostka” może ocalić życie niejednemu nieostrożnemu kierowcy. Pamiętajmy, więc że wjeżdżanie na przejazd kolejowy, gdy ten ma zamknięte rogatki jest skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Zresztą, nawet jeśli wszystko zakończyłoby się pozytywnie to na przykładzie 81-latka wiemy, że tego typu błąd kosztuje naprawdę sporo pieniędzy. W takim wypadku musicie zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto ryzykować życiem…? 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News