Nowe świadczenie ma zostać wprowadzone już 16 października? Już od jakiegoś czasu mówi się o nowym świadczeniu, które zostało zapowiedziane nie tak dawno temu. Czy rzeczywiście kobiety mogą liczyć na 1500 zł? Czemu akurat one i z jakiego powodu będzie im przysługiwać ta kwota? Czy będą istnieć odstępstwa od reguły? Jeśli chcecie dowiedzieć więcej na ten temat, to serdecznie zapraszamy was do zapoznania się z treścią dzisiejszego artykułu.
Nowe świadczenie socjalne! Kiedy ruszy wypłata?

Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze wzmianki o nowym świadczeniu, które miałoby pojawić się już po 16 października. Przysługiwałoby kobietom, które po złożeniu odpowiedniego wniosku otrzymałyby na konta bankowe aż 1500 złotych. Co ciekawe, podano informacje, na co konkretnie mogłyby zostać przeznaczone te pieniądze.
Na wstępie musimy podkreślić, że omawiany dodatek finansowy jest jak na razie jedynie projektem, nad którym od jakiegoś czasu pracuje Koalicja Obywatelska. O pomyśle poinformował wyborców Donald Tusk w trakcie spotkania z mieszkańcami Częstochowy pod koniec marca. Idea projektu jest taka, aby wesprzeć matki, które nie mają pieniędzy, aby opłacić opiekunkę, lub po prostu nie mają z kim zostawić dziecka. Tajemnicze świadczenie zostało przez Tuska okrzyknięte mianem “babciowego”. Jaki argument przemawia za jego wprowadzeniem?
Lider Platformy Obywatelskiej powoływał się na statystyki, według których połowa kobiet po urodzeniu dziecka decyduje się nie wracać do pracy. Zdaniem samego polityka 92 proc. Polek pomimo podjęcia decyzji o rezygnacji z pracy chciałoby ponownie pracować i zarabiać.
Jeżeli za sterami państwa stanie opozycja po 16 października, a konkretniej po wyborach powinniśmy spodziewać się kroków w sprawie wprowadzenia świadczenia.
Na co można byłoby wykorzystać otrzymane pieniądze?

W ramach świadczenia matki otrzymywałyby 1500 zł. Ta kwota miałaby pomóc im w powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim. Oznacza to, że fundusze można byłoby przeznaczyć, chociażby na żłobek lub opiekę nad dzieckiem. Co ciekawe, spokojnie moglibyśmy w takiej sytuacji przekazać naszą pociechę pod opiekę kogoś z naszych krewnych, na przykład babć. Właśnie stąd wzięło się określenie “babciowe” świadczenie. Sam Donald Tusk powiedział: „Zobaczcie, jakie byłoby to sprawiedliwe, gdyby rodzina mogła uhonorować wysiłek babć“.