Nowe świadczenie na wyciągnięcie ręki! O pieniądze może ubiegać się każdy bez względu na wiek!

Nowe świadczenie na wyciągnięcie ręki! O pieniądze może ubiegać się każdy bez względu na wiek!

pieniądze mandat

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o nowym świadczeniu, o które może ubiegać się ogromna część Polaków. W grze toczy się walka o naprawdę wysokie pieniądz, o czym przekonacie się po przeczytaniu tego tekstu. Jeśli jesteście ciekawi kto może się o nie ubiegać oraz od kiedy dodatek zacznie obowiązywać to zapraszamy!

Nowe świadczenie na wyciągnięcie ręki! 

dodatek pieniądze emerytura
fot. freepik.com

Tytuł tego artykułu nie jest żartem. Mamy wiadomości na temat świadczenia, o które możemy się ubiegać niezależnie od naszego wieku czy płci. Atrakcyjny dodatek należy się każdemu, kto spełnia określone wymagania. Co więcej, znamy datę wprowadzenia wsparcia i mówiąc szczerze zbliża się ona do nas ogromnymi krokami. Jesteście ciekawi, o jakie pieniądze możemy się ubiegać? 

Ponad trzy tygodnie temu rząd zdecydował się zapowiedzieć nowy dodatek finansowy, do którego uprawnieni są niepełnosprawni. Wiemy, że kwota za niego w przypadku każdej zgłoszonej osoby może się od siebie różnić. Pieniądze będą przyznawane w zależności od poziomu potrzeby wsparcia. Wysokość dofinansowania będzie się wahać od 50 proc. do 200 proc. renty socjalnej. W związku z tym osoba ubiegająca się o świadczenie otrzyma od 794,22 zł do nawet 3176,88 zł brutto! Dodatkowo rząd poinformował, że świadczenie to będzie co roku waloryzowane, od momentu jego wprowadzenia 1 stycznia 2024 roku. O wszystkim poinformował Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Warszawie, która odbyła się 4 kwietnia. 

,,Wprowadzimy nowe świadczenie bezpośrednio do osób z niepełnosprawnościami, które mają największą trudność w samodzielnym funkcjonowaniu, bo jak wiemy są różne stopnie niepełnosprawności” – Powiedział na początku miesiąca Premier Polski. 

Kto ma największe szanse? 

dodatek pieniądze świadczenie rząd grant kobiety dla kobiet
fot. freepik

Na przyznanie świadczenia możemy liczyć, gdy wymagane jest wsparcie technologii wspomagających, czy też jednej lub więcej osób. Dotyczy to również sytuacji kiedy mamy do czynienia z brakiem, albo utratą autonomii fizycznej, psychicznej, sensorycznej lub intelektualnej.

Co więcej, warto tutaj zaznaczyć, że świadczenie dla niepełnosprawnych nie zabrania korzystać z innych dodatków takich jak np. emerytura lub renta. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News