Nowe świadczenie jeszcze w maju?! Do waszego budżetu domowego trafi nawet 6500 zł!

Nowe świadczenie jeszcze w maju?! Do waszego budżetu domowego trafi nawet 6500 zł!

płatność gotówka karta blik przelew

Podaj dalej

Inflacja z pewnością dobija coraz większą liczbę Polaków. Dzisiaj skupimy się na nowym świadczeniu, które mogłoby doładować wasz budżet domowy o nawet 6500 zł! Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób otrzymać pieniądze oraz jakie warunki należy spełnić to ten artykuł odpowie na wasze wszelkie wątpliwości. Dodatkowo dowiecie się od kiedy pieniądze zaczną być przyznawane na konta wnioskodawców. Bez zbędnego przedłużania zaczynajmy!

Nowe świadczenie jeszcze w maju?! 

dodatek 500 plus pieniądze świadczenie od rządu
fot. freepik.com – roman-

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o nowym świadczeniu, które zasili wasz budżet domowy nawet o 6500 zł! Jak sami widzicie kwota jest naprawdę duża i aż zachęca do tego, aby złożyć po nią wniosek. W pierwszej jednak kolejności opowiemy wam dla kogo skierowane jest dofinansowanie oraz od kiedy możemy się o nie ubiegać. Jeśli nie chcecie przegapić żadnych szczegółów to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu. Jesteście gotowi? 

Niestety już teraz musimy ostudzić wasz zapał, gdyż wspomniane wsparcie nie zostało jeszcze potwierdzone. Co gorsza istnieje nawet szansa, że nigdy nie ujrzy ono światła dziennego. Propozycja swego czasu trafiła do senatu, gdzie przedstawiono plany tak zwanego 8000 plus skierowanego dla małżeństw. Pomysłodawca pomysłu chciałby, aby rząd wprowadził jednorazową “nagrodę” dla tych par, które są ze sobą przez określoną liczbę lat. 

Warto tutaj podkreślić, że inicjatywa cieszy się sporym zainteresowaniem wśród wielu posłów. Twierdzą oni, że należy docenić i nagrodzić długoletnie małżeństwa. Choć w internecie zaczęły pojawiać się różne daty mówiące o premierze dodatku to musicie być świadomi tego, że są to fałszywe informacje. Na tę chwilę nie określono żadnego terminu. Prawda w gruncie rzeczy jest taka, że nie wiadomo czy w ogóle świadczenie zostanie wprowadzone. Mimo to już zaraz dowiecie się, na jakiej dokładnie zasadzie miałoby działać tak zwane 8000 plus. 

Tego na pewno się nie spodziewaliście! 

dodatek 500 plus pieniądze świadczenie od rządu
fot. freepik.com – roman-

Z przedstawionego planu jak na razie wiadomo, że wysokość otrzymywanego dodatku zależałaby od liczby wspólnie przeżytych lat przez małżonków. Limitem górnym kwoty, jaką mogliby otrzymywać wynosiłby 8000 zł w przypadku 80-letniego stażu. Minimalną granicą zaś byłby 50-letni staż, za który pary otrzymałyby 5000 zł! Świadczenie byłoby wypłacane i rosłoby od chwili spełnienia minimum co każde 5 kolejnych wspólnie przeżytych lat. Oznacza to, że mając 50 letni staż otrzymamy 5 000 zł, po jeszcze 5 latach dostaniemy 5 500 zł i tak dalej, aż do osiągnięcia kwoty 8 000 zł!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News