Nowe świadczenie dla kierowców! Ile dostaniecie na konta?!

Nowe świadczenie dla kierowców! Ile dostaniecie na konta?!

pieszy piesi mandat mandaty zakazy zakaz kara grzywna policja

Podaj dalej

Nowe świadczenie dla kierowców dostępne od 1 stycznia?! W tym artykule opowiemy wam o dodatku, który wszedł w życie na początku miesiąca. Dzisiaj dowiecie się ile możecie otrzymać oraz co trzeba zrobić, aby dostać pieniądze. Wystarczająco was zainteresowaliśmy? W takim razie sami zobaczcie, o co chodzi!

Nowe świadczenie dla kierowców?!

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
Pixabay

Mamy fantastyczną wiadomość dla Polaków! Wiedzieliście, że od 1 stycznia bieżącego roku możecie ubiegać się o nowe świadczenie?! Jeśli nie, to już zaraz opowiemy wam, o co z tym wszystkim chodzi. Musimy jednak najpierw podkreślić, że pieniądze otrzymać możemy jedynie jednorazowo, na szczęście kwota dodatku nie jest mała i mówimy tu o naprawdę konkretnych pieniądzach. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy… 

Mowa tu o ustawie gazowej, która w ostatnim czasie została przyjęta przez nasz rząd. Co takiego ona zmienia? Otóż umożliwia obywatelom otrzymanie nowego dodatku na paliwo ciekłe, czyli gaz ziemny. Jeśli jesteście zainteresowani dofinansowaniem w pierwszej kolejności musicie wiedzieć, że trzeba spełnić dwa konkretne warunki. Mianowicie w pierwszej kolejności musimy korzystać z gazu jako paliwa np. w celu ogrzewania naszego mieszkania, czy też gotowania posiłków. Drugi czynnik jest równie ważny, gdyż chodzi o miesięczny dochód, jaki posiadamy. Już na tym etapie musimy wam powiedzieć, że dodatek ten przysługuje gospodarstwom posiadającym najniższe dochody: dla jednoosobowego gospodarstwa domowego będzie to 2100 zł miesięcznie. W przypadku wieloosobowego gospodarstwa będzie to 1500 zł miesięcznie na osobę. 

Co ciekawe, dodatek ten nie dotyczy jedynie gospodarstw domowych. Na dofinansowanie mogą liczyć również placówki w tym między innymi szkoły i przedszkola. 

Ile dostaniemy pieniędzy i co będzie nam potrzebne?

pieniadze doplaty freepik
Freepik

Dodatek ma być przyznawany w formie zwrotu równowartości podatku VAT za gaz ziemny. Oznacza to, że po zapłaceniu pierwszej faktu za gaz w 2023 roku dostaniemy 23% kwoty, którą musieliśmy wydać. Zanim jednak trafią do nas pieniądze musimy złożyć w urzędzie gminy pisemny wniosek o refundację VAT, a wraz z nim inne dokumenty. 

Pierwszą kluczową rzeczą jest zaświadczenie o dochodach, to od wysokości naszych dochodów będzie zależało czy w ogóle coś otrzymamy. Potrzebna nam będzie faktura potwierdzająca dostarczenie do nas gazu, a także dowód jej opłacenia. Ponadto nie możemy zapomnieć tutaj o umowie lub kopii umowy, którą zawarliśmy z przedsiębiorstwem energetycznym odpowiedzialnym za dostawy tego paliwa. Mówi się, że kwota dofinansowania może osiągnąć nawet 3900 zł. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News