Nowe świadczenia bliskie zatwierdzenia?! PiS próbuje przekonać do siebie wyborców

Nowe świadczenia bliskie zatwierdzenia?! PiS próbuje przekonać do siebie wyborców

pieniądze dodatek zus

Podaj dalej

Walka o to, kto będzie rządzić w naszym kraju już się rozpoczęła. Partie wychodzą z coraz to różniejszymi propozycjami. Kto tym razem wygra odwieczną walkę między PiS-em, a PO? Jak Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na propozycję Platformy Obywatelskiej oraz w jaki sposób chce przekonać do siebie wyborców? Przekonajcie się sami w dzisiejszym artykule!

Nowe świadczenia bliskie zatwierdzenia?!

DODATEK PIENIADZE
Pixabay

PiS w najbliższym czasie ma zamiar zaprezentować Polakom kilka nowych świadczeń, z który będzie mogła skorzystać spora część z nas. Wielu uważa, że to nowa taktyka rządu na zbliżające się wielkimi krokami wybory. Najwidoczniej partia rządząca zaczyna czuć oddech na karku i zamierza zrobić wszystko, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Zastanówmy się więc w takim wypadku, na jakie dodatki będziemy mogli liczyć od PiS-u?

Na tym etapie warto podkreślić, że wszystkie nowe propozycje miałyby dotyczyć kobiet. Na wsparcie od rządu mogłyby liczyć młode matki, które chciałyby wrócić do pracy, a także tak zwane bizneswoman. W przypadku tej drugiej grupy dodatek miałby zapobiegać zamykaniu działalności po dwóch latach. Środki przeznaczone dla kobiety miałyby rzekomo pokryć zwiększone koszta działalności. Młode matki natomiast uzyskane dofinansowanie mogłyby wykorzystać na żłobek, czy opiekę dla swoich dzieci. 

Skąd takie kroki u partii rządzącej?

dodatek pieniądze świadczenie benefit podwyżka internet prąd
Pixabay

Działania te są odpowiedzią na projekt Platformy Obywatelskiej, który zakłada wypłaty 1 500 zł matkom chcącym wrócić na rynek pracy. Zgodnie z tą propozycją matki będą szybciej wracać do pracy z urlopów macierzyńskich, a co za tym idzie do państwa trafi więcej pieniędzy. Fundusze te zostały przeznaczone między innymi dla seniorek, które opiekowałyby się ich dziećmi.

A wy jak myślicie, który plan jest lepszy? Może macie zupełnie inne propozycje, z jakich mogłyby skorzystać partie? Podzielcie się tym z nami w komentarzach! Czekamy na wasze odpowiedzi. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News