Nowe przepisy dla kierowców?! Możesz otrzymać nawet 4000 zł mandatu!

Nowe przepisy dla kierowców?! Możesz otrzymać nawet 4000 zł mandatu!

Nowe przepisy dla kierowców?! Możesz otrzymać nawet 4000 zł mandatu!

Podaj dalej

Przepisy w dalszym ciągu zaskakują wielu kierowców. Czy oznacza to, że należy bombardować ich kolejnymi? Oczywiście, że nie! W tym artykule skupimy się na istniejącym już prawie, o którym kierujący nie mają bladego pojęcia. Dowiecie się czego nie robić podczas jazdy i w jaki sposób uniknąć kary.

Nowe przepisy dla kierowców?!

kierowca prędkość mandat
fot. Freepik

Kontrole policji trwają w najlepsze. Kierowcy sprawdzani są pod względem przestrzegania przepisów. Jak się okazuje wielu z nich traktuje obowiązujące już prawo jako coś zupełnie nowego. Niewiedza kierowców dołuje mundurowych, jednak ci nie zamierzają się poddawać i regularnie wystawiają mandaty niedoinformowanym jeżdżącym. W tym artykule powiemy wam, o co dokładnie chodzi i w jaki sposób można uniknąć otrzymania kary! 

2 stycznia bieżącego roku mundurowi z Myszkowa postanowili przeprowadzić rutynową kontrolę kierowców. Widząc z oddali normalnie jadące renault, mężczyźni zdecydowali, iż zatrzymają pojazd do rutynowej kontroli. Niestety policjanci nie wiedzieli jeszcze, że ta historia tak szybko się nie zakończy. Zatrzymanym okazał się 43-letni mieszkaniec Żarek, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Żeby tego było mało zatrzymany nie posiadał także uprawnień, łamiąc tym samym aż dwa przepisy! Pirat drogowy oraz jego samochód został odebrany przez żonę. W normalnych okolicznościach wszystko mogłoby skończyć się na tym etapie, jednak 43-latek postanowił przypomnieć o sobie funkcjonariuszom. 

Już po dwóch godzinach w dokładnie tym samym miejscu ten sam patrol policji ponownie zatrzymał 43-latka, który siedział za kierownicą samochodu. Choć z badania alkomatem wyszło, że stężenie alkoholu we krwi mężczyzny było o pół promila niższe, nie wrócił on jednak do domu z żoną. Funkcjonariusze zabrali go na komisariat, a o tym co go dalej spotka zadecyduje sąd.

Za głupotę trzeba płacić

Nie da się ukryć, że ten wybryk nie ujdzie mieszkańcowi Żarek na sucho. Kara za jazdę bez uprawnień to co najmniej grzywna w wysokości 1 500 zł i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo słono go będzie kosztować jazda pod wpływem alkoholu, minimalna grzywna wynosi 2 500 zł. W najgorszym dla niego przypadku czekają go aż dwa lata pozbawienia wolności. Uwzględniając fakt, że 43-latek popełnił to samo wykroczenie tego samego dnia i został drugi raz zatrzymany po zaledwie dwóch godzinach, raczej na najmniejszej karze się nie skończy. 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News