Nowe atrakcyjne świadczenie dla Polaków! Zgarniesz nawet 1800 zł na rękę

Nowe atrakcyjne świadczenie dla Polaków! Zgarniesz nawet 1800 zł na rękę

pieszy mandat odblask odblaski

Podaj dalej

Nowe atrakcyjne świadczenie od rządu wstrząśnie Polakami. W najlepszym wypadku otrzymacie nawet 1800 zł na rękę! Zanim jednak wszyscy zaczniecie świętować w pierwszej kolejności zapoznajcie się z naszym artykułem i zobaczcie komu dokładnie przysługują te pieniądze. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wasze wątpliwości na ten temat. Zapraszamy!

Nowe atrakcyjne świadczenie dla Polaków! 

pieniadze doplaty freepik
Freepik

Mamy świetną informację dla Polaków, ponieważ wiele wskazuje na to, że rząd pracuje nad nowym świadczeniem dla obywateli. W tym artykule dowiecie się kto będzie mógł ubiegać się o świadczenie oraz ile dokładnie pieniędzy osoba ubiegająca się o dodatek otrzyma. Zaciekawieni? W takim razie już spieszymy z wyjaśnieniami! 

Z informacji, które podał “Fakt” wynika, że rząd pracuje nad ustawą, która pozwoli osobom bezrobotnym w wieku emerytalnym pójść do pracy. Na tym etapie trzeba podkreślić, że jest pewien warunek, który w pierwszej kolejności trzeba spełnić. Mianowicie senior nie może pobierać świadczenia od ZUS-u. Kto w takim razie otrzyma pieniądze?! 

Okazuje się, że środki nie są przeznaczone dla pracującego, a firmy, która zdecyduje się taką osobę zatrudnić. Mówi się o tym, że pracodawca będzie mógł otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet 50 proc. najniższej pensji. Zanim zmiana ta zostanie wprowadzona z pewnością będziemy świadkami podwyższenia najniższej krajowej z 3450 zł do 3600 zł. Co za tym idzie, łatwo wydedukować, że firma zatrudniająca emeryta mogłaby zyskać nawet 1800 zł! Pamiętajmy jednak, że kwota ta obecnie jest umowna, a w trakcie realizacji tego projektu wiele może ulec zmianie. 

Na jaki okres firmy otrzymałyby dofinansowanie?! 

Dofinansowanie dla firm przysługiwałoby na okres 24 miesięcy. W takim wypadku śmiało możemy powiedzieć, że tego typu oferta jest bardzo atrakcyjna. Zapytacie więc gdzie jest haczyk? Otóż projekt ustawy zakłada, że po tym jak pieniądze dojdą na konto firmy, to ta zobowiązana jest do zatrudniania seniora przez następne 12 miesięcy. Tak wynika z informacji podanych przez “Fakt”. Jak jednak będzie w rzeczywistości?! Cóż… na razie pozostaje nam wyczekiwać kolejnych wieści w sprawie tego świadczenia. Do tego czasu czekamy na wasze komentarze! 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News