Nowa propozycja dla Polaków została już złożona! Będziemy mogli jednorazowo ubiegać się o 8000 zł?!

Nowa propozycja dla Polaków została już złożona! Będziemy mogli jednorazowo ubiegać się o 8000 zł?!

pieniądze grzywna dla Polaków dowód osobisty

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o propozycji dotyczącej nowego świadczenia. Jak się okazuje Polacy mogliby z niego skorzystać spełniając jeden prosty warunek. Po dokonaniu wszystkich formalności na nasze konto trafiłoby jednorazowo 8000 zł! Jesteście ciekawi co należałoby zrobić, żeby takie pieniądze otrzymać? Możecie być pewni, że po przeczytaniu tego tekstu poznacie odpowiedź na to pytanie. Zainteresowani? W takim razie zaczynajmy!

Nowa propozycja dla Polaków została już złożona! 

kierowca kierowco brak oc kara opłata płaca minimalna 2023
Pixabay/Gosia K.

W ostatnim czasie opowiadaliśmy wam już o kilku atrakcyjnych świadczeniach, o które Polacy mogą się ubiegać. Czy wiedzieliście jednak, że powstała nowa atrakcyjna propozycja? Według planu obywatele naszego kraju mogliby ubiegać się raz na kilka lat aż o 8 000 zł! Jesteście ciekawi co należałoby zrobić, aby otrzymać takie pieniądze? Skąd w ogóle pomysł na coś takiego? 

Kilka miesięcy temu opowiadaliśmy wam o nowym dodatku dla małżeństw, które byłoby comiesięcznie przyznawane. Niestety Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie zgodziło się na taki ruch. Co ciekawe, posłowie zdają sobie jednak sprawę, że rząd powinien w jakikolwiek sposób docenić małżeństwa z długoletnim stażem. Jak na razie nie ustalili oni, w jakiej formie można byłoby ich nagrodzić oraz czy w ogóle dostaliby jakiekolwiek pieniądze. Jak się okazuje nie wszyscy poddają się tak łatwo i do senatu trafiła nowa propozycja świadczenia, która miałaby być okrzyknięta 8000 plus dla małżeństw. Osoba odpowiedzialna za ten projekt chciałaby, aby takie dofinansowanie było przyznawane Polakom jednorazowo. 

,,Małżonkowie o długim stażu powinni otrzymywać świadczenie rodzinne na podobieństwo tzw. emerytury honorowej otrzymywanej przez 100-latków, przy czym świadczenie to powinno być przyznawane okresowo i jednorazowo, po wspólnym przeżyciu określonej liczby lat” – powiedział pomysłodawca całego pomysłu cytowany przez “Fakt”. 

Jak wygląda nowy projekt świadczenia i kto może na nim zyskać?

diesel pieniadze oplata dofinansowanie do samochodu

Ile można zyskać na długim stażu małżeńskim? W ramach tego projektu małżeństwa z 50-letnim stażem będą otrzymywać świadczenie o wartości 5 000 zł. Za każde kolejne wspólnie przeżytych 5 latach małżonkowie będą otrzymywać dodatkowe 500 zł. Oznacza to, że następne świadczenie wyniosłoby 5 500 zł za 55 lat w małżeństwie. Maksymalną kwotą, jaką można otrzymać, jest 8 000 zł, które otrzymają pary z 80-letnim stażem małżeńskim. 

Zaznaczamy tutaj jednak, że to dopiero propozycja nowego świadczenia, którym senatorowie dopiero się zajmą w najbliższym czasie. Na razie o tym, czy projekt ten ujrzy światło dzienne jeszcze nic nie wiadomo. Myślicie, że rząd wprowadzi świadczenie dla małżeństw z długim stażem? Uważacie, że nowy pomysł jest dobrą propozycją, czy tylko pustymi słowami i mało kto będzie mieć szansę na tego typu świadczenie? Dajcie nam znać w komentarzach, jakie jest wasze zdanie na ten temat!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News