Nowa grzywna dla kierowców?! 200 zł mandatu trafi na wasze konto przez mały drobiazg!

Nowa grzywna dla kierowców?! 200 zł mandatu trafi na wasze konto przez mały drobiazg!

strefa tempo 30 ograniczenie prędkości nowe ograniczenia

Podaj dalej

Wielu kierowców daje pretekst policjantom, aby ci ukarali ich surowymi mandatami. Niestety każdy z nas może stać się ofiarą funkcjonariuszy i stracić część swoich finansów. Co gorsza na nasze konto trafią również punkty karne. Wszystko przez pewną bardzo częstą czynność wśród kierujących, którzy najprawdopodobniej zapomnieli, że to, co robią jest niezgodne z prawem. Zastanawiasz się czy należysz do tego grona? Jesteś ciekaw, o co chodzi? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się czego nie robić na drodze!

Nowa grzywna dla kierowców?!

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o częstych błędach kierowców podczas jazdy, za które można otrzymać mandat. Wielu Polaków nie zdaje sobie nawet sprawy czym narażają się policji w trakcie podróży. Warto zapoznać się z przepisami, ponieważ dzięki temu możemy zaoszczędzić 200 zł, a przy okazji unikniemy punktów karnych, na które trzeba bardzo uważać. Jesteście ciekawi, o jaki przepis chodzi? W takim razie zaczynajmy! 

Otóż wszystko kręci się wokół tego, w jaki sposób używamy świateł w naszym samochodzie. Pewnie wielu z was kojarzy gest, w którym kierowca poprzez mrugnięciem światłami informuje was tym samym o patrolu policji, który polował na narwanych Polaków. Okazuje się, że taka forma komunikacji  jest niezgodna z prawem, a co za tym idzie możemy zostać surowo ukarani. Aby jeszcze bardziej zobrazować wam całą sytuację przedstawimy niefortunną historię kierującego, który na własnej skórze się o tym przekonał. 

Policjanci należący do grupy Speed poruszali się w nieoznakowanym radiowozie i zostali ostrzeżeni przez jednego z kierujących. Jak można się domyślić mundurowi bardzo szybko zatrzymali wspomniane auto do kontroli. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że podejrzany jeździł bez uprawnień, gdyż kilka miesięcy wcześniej stracił swoje uprawnienia przez przekroczenie dozwolonej prędkości. Cała sprawa trafi do sądu, a mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności… 

O tym powinien pamiętać każdy z nas

pieszy piesi mandat mandaty zakazy zakaz kara grzywna policja
Pixabay

Zapewne wielu z nas spotkało się z tym, że kierowcy informują się nawzajem za pomocą świateł o pobliskim patrolu policji. Niestety możemy przez to wprowadzić innych jeżdżących w błąd i spowodować niepotrzebnie zagrożenie na drodze. Ciężko w to uwierzyć, prawda? Niestety takie rzeczy rzeczywiście się zdarzają. Z tego właśnie powodu za miganie innym kierowcom przewidziana jest kara. Grozi nam za to mandat w wysokości 200 zł oraz na naszym koncie wylądują 4 punkty karne.

Obowiązkiem każdego kierowcy jest stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Dotyczy to również poprawnego korzystania ze świateł pojazdu zgodnego z ich przeznaczeniem. Przypominamy, że nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może doprowadzić do bardzo poważnych wypadków, a co gorsza do zagrożenia życia naszego oraz innych uczestników ruchu. Mruganie światłami, aby poinformować kierowcę o patrolu policji, też się do tego zalicza. Zwłaszcza jeśli robimy to w nocy. W takiej sytuacji, kiedy jest ciemno nietrudno o przypadkowe oślepienie kogoś, a to praktycznie gwarancja wypadku. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News