Nowa forma płacenia na stacjach benzynowych! Kierowcy nie muszą nawet wychodzić z samochodów!

Został wprowadzony nowy system płacenia, który pozwoli nam wnosić opłaty za usługi bez wychodzenia z samochodu! Przyszłość staje się rzeczywistością. Na czym dokładnie polega ten nowoczesny sposób płacenia? Jak zdobyć do niego dostęp? Kto go stworzył? Jeśli chcecie dowiedzieć się o nim więcej, to zapraszamy was do dzisiejszego artykułu.

Nowa forma płacenia na stacjach benzynowych! Kierowcy nie muszą nawet wychodzić z samochodów!
Podaj dalej

Nowa forma płacenia na stacjach benzynowych!

benzyna diesel paliwo ceny paliw stacje stacja
fot. pixabay

Ogromne zmiany pojawiają się na wielu stacjach benzynowych. Tysiące kierowców nie muszą w ogóle wychodzić ze swoich samochodów, aby wnieść opłatę za tankowanie. O co w tym dokładnie chodzi? 

Mercedes przybliża do nas przyszłość. Marka wprowadziła właśnie nowoczesny system Mercedes pay+, który pozwoli nam załatwiać sprawy bez wysiadania z samochodu. Na razie system dostępny jest jedynie w Niemczech i został stworzony we współpracy z Mastercard. Zastanówmy się jednak, na czym to polega.

System Mercedes pay+ to nic innego jak futurystyczny terminal wbudowany w panel rozrywkowy w naszym aucie. Obecnie niemieccy kierowcy mogą dzięki niemu płacić za tankowanie nie czekając w kolejce na stacji benzynowej. Wystarczy, że napełnimy nasz bak, wsiądziemy z powrotem do pojazdu i przyłożymy palec do skanera. Płatność za usługi odbywa się poprzez sczytanie linii papilarnych kierowcy, co pozwala na szybkie i bezproblemowe wniesie opłaty. Koniec z wpisywaniem PIN-u, czekaniem w kolejce i na potwierdzenie płatności przez kasjera.

Opcję obsługuje aż 3600 stacji i poza kartami Mastercard, przyjmowane są również karty Visa, które zostały wydane na terenie Niemiec. Mercedes już zapowiedział, że planowane jest rozszerzenie systemu o nowe usługi. Ma zostać on również wprowadzony na inne rynki europejskie. Kto wie może wkrótce system zawita też u nas.

Skąd pomysł na takie rozwiązanie?

Mercedes może teraz się pochwalić tym, że jako pierwszy na całym świecie wprowadził technologię umożliwiającą płacenie za usługi do pojazdów produkowanych seryjnie. Czemu jednak robić coś takiego? Marka przeprowadziła wcześniej badania, według których aż 60 proc. klientów w wieku od 18 do 39 lat jest zainteresowana możliwością płacenia za tankowanie nie wychodząc z samochodu. To wystarczyło, aby popularny producent podjął współpracę z Mastercard, czego skutki możemy zobaczyć teraz.

A jakie jest wasze zdanie na temat Mercedes pay+? Słyszeliście już o tym systemie? Chcecie by takie rozwiązanie pojawiło się również w Polsce? Czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach.

Przeczytaj również