Nowa dopłata do paliwa dla Polaków?! Dzięki temu zaoszczędzisz naprawdę sporo pieniędzy!

Nowa dopłata do paliwa dla Polaków?! Dzięki temu zaoszczędzisz naprawdę sporo pieniędzy!

oszczędność oszczędności pieniądze karta dużej rodziny

Podaj dalej

Rząd zapowiedział podniesienie dopłaty do paliwa dla Polaków! To fantastyczna wiadomość dla osób, które na co dzień korzystają z tego surowca. W dzisiejszym artykule opowiemy wam kto może ubiegać się o atrakcyjny dodatek oraz ile tak naprawdę dzięki niemu zaoszczędzimy. Jeśli ten temat was ciekawi to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu!

Nowa dopłata do paliwa dla Polaków?!

Paliwo taniej niż pokazuje średnia
fot. freepik.com – milachka

Paliwo to surowiec, który bardzo często wykorzystywany jest przez Polaków. W ostatnim czasie byliśmy świadkami ogromnych podwyżek cen, które w dosadny sposób wpłynęły na życia wielu z nas. Rząd nie mógł bezczynnie przyglądać się losom obywateli dlatego też postanowiono, aby podnieść wysokość dopłat na paliwo. W dzisiejszym artykule dowiecie się ile pieniędzy zaoszczędzimy na tym zmianach oraz kto będzie mógł ubiegać się o atrakcyjny dodatek. 

Na tym etapie musimy podkreślić, że dopłata skierowana jest jedynie dla rolników, którzy kupują paliwa rolnicze. Nie zapominajmy, że tego typu akcja nie jest wcale czymś nowym, gdyż dopłaty po raz pierwszy zostały wprowadzone przez PiS już w 2006 roku. Do tego przedsięwzięcia wykorzystywane są pieniądze z budżetu państwa. W zeszłym roku rząd postanowił podnieść wysokość dopłat, jednocześnie sprawiając, że mogą z nich skorzystać dodatkowe grupy rolników. O planach na bieżący rok wypowiadał się swego czasu wicepremier Kowalczyk, cytowany przez murator.pl. ,,Na przyszły rok zaproponujemy zwiększenie limitów dopłat do paliwa dla producentów trzody chlewnej oraz zwiększenie stawki z 1 zł do 1,20 zł do litra paliwa. To będzie podniesienie o 20 procent tej stawki”.

Co zrobić, aby dostać pieniądze i kiedy się ich spodziewać?

Jak w większości przypadków, aby otrzymać to świadczenie konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku. W ten sposób otrzymamy zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa wykorzystywanego do produkcji rolnej. Uzupełniony dokument zanosimy do wójta, burmistrza, lub prezydenta miasta miejscowości, w której mieszczą się nasze ziemie. Najbliższym terminem na złożenie wniosku wraz z fakturą VAT jest 1 sierpnia i potrwa to do końca miesiąca.

Nie da się ukryć, że na pieniądze będziemy musieli nieco poczekać. Wypłaty zwrotu podatku akcyzowego rozpoczną się dopiero 2 października i zakończą się 31 października 2023 roku. Co ciekawe, istnieją dwie opcje otrzymania dopłaty. Pierwszą z możliwości jest przelew na rachunek bankowy podany we wniosku, drugą zaś jest wypłata gotówki w kasie urzędy gminy lub miasta.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News