Niebotyczne stawki za LPG! Tania alternatywa wcale nie jest już tak atrakcyjna?!

Niebotyczne stawki za LPG! Tania alternatywa wcale nie jest już tak atrakcyjna?!

paliwo diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Mamy kiepską wiadomość dla kierowców, posiadających auto z LPG. Kwota tego surowca na stacjach znacznie podrożała. W tym artykule opowiemy wam, o jakich kwotach dokładnie mowa oraz czy Polacy mają powód do strachu. Dodatkowo opowiemy wam także jak sytuacja wygląda z innymi paliwami na stacjach benzynowych. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy!

Niebotyczne stawki za LPG! Ile kierowcy będą musieli zapłacić za gaz?!

benzyna diesel paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – lucigerma

Wielu z was zapewne ciągle zadaje sobie pytanie: jak wygląda aktualnie sytuacja paliwowa w Polsce?! Jak na razie mamy dobrą wiadomość dla kierowców, korzystających z diesla. Jakiś miesiąc temu ci płacili za olej napędowy około 7,65 zł. W tym miesiącu jednak kwota ta jest o 21 groszy mniejsza! Jest to o tyle ciekawe, że niektórzy eksperci podejrzewali iż wprowadzenie embargo na produkty naftowe wpłynie na wzrost jego wartości. Czy w przyszłości się to zmieni? O tym wspomnimy co nieco na samym końcu tego artykułu. 

Choć kierowcy korzystający z diesla mają powód do świętowania, to nie możemy powiedzieć tego samego o użytkownikach LPG. Mianowicie muszą się oni przygotować na niebotyczne stawki. Ciekawi, o ile podrożał gaz oraz benzyna 95? 

Przez ten czas w odróżnieniu od diesla podrożała benzyna 95. Jej cena podskoczyła o 11 groszy, z 6,56 zł do obecnie 6,67 zł za litr. Odrobinę większą różnicę możemy zauważyć w cenie gazu LPG, która wzrosła o 12 groszy. Teraz za litr tego paliwa musimy zapłacić 3,21 zł. 

Czy sytuacja z olejem napędowym wreszcie się ustabilizowała?

Niestety aktualny spadek cen oleju napędowego nie oznacza końca nieciekawej sytuacji związanej z paliwami. Zostało już wprowadzone embargo na paliwa z Rosji, a to najprawdopodobniej oznacza, że ceny diesla pójdą w górę. Dokładny obraz sytuacji ujrzymy dopiero pod koniec lutego, bądź w marcu. Tak przynajmniej twierdzą eksperci. Wiele będzie również zależało od logistycznego podejścia do tej sprawy w naszym kraju. 

Tańszy olej napędowy zawieszamy temu, że został on zatankowany wcześniej jeszcze przed wprowadzeniem zakazu importu z Rosji. Wcześniej czy później zapasy się te skończą, a wraz z nim obecne ceny. Kiedy wszystko się uspokoi? Czy wrócimy kiedyś do znanej nam wcześniej normy? Na to możemy jedynie liczyć. Czas wszystko zweryfikuje, a my trzymamy wraz z wami kciuki na to, że będzie lepiej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News