Nie wypełnisz wniosku po 1 lutego?! Stracisz ogromne pieniądze...

Nie wypełnisz wniosku po 1 lutego?! Stracisz ogromne pieniądze...

dodatkowe 1300 zl miesięcznie

Podaj dalej

Od 1 lutego obywatele naszego kraju będą musieli wypełnić wniosek dotyczący popularnego świadczenia. W przeciwnym razie pożegnają się z dotychczasowymi pieniędzmi. W tym artykule wyjaśnimy ci do kiedy można złożyć odpowiednie papiery oraz o jakich kwotach mówimy.

Zapomnisz wypełnić wniosek?! Stracisz spore pieniądze…

Już od 1 lutego niektórzy Polacy będą musieli wypełnić wniosek, aby otrzymać na swoje konta bankowe pieniądze. W tym artykule wyjaśnimy ci, o co dokładnie chodzi i o jakiej kwocie finansowej mówimy. Niestety musisz wiedzieć, że jeśli zapomnisz złożyć wniosek na czas to stracisz wszelkie szanse na dodatek pieniężny. W takim razie, z czym mamy do czynienia?! 

Mowa tu oczywiście o comiesięcznym świadczeniu przyznawanym rodzicom na każde dziecko w rodzinie, które wynosi aż 500 zł! Program jest w naszym kraju bardzo popularnym i korzysta z niego spora część społeczeństwa. Coroczny obowiązek powrócił i od dzisiaj możemy składać wniosek o świadczenie. Warto przypomnieć, że jest to rutyna, która powtarza się każdego roku. Jeśli rodzice zapomną o końcowym terminie to tak jak wspominaliśmy wcześniej pożegnają się z dodatkiem przynajmniej na ten rok. 

Jak już wspomnieliśmy rozpoczął się właśnie nabór wniosków o wypłacanie świadczeń w ramach programu 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Ostateczny termin na złożenie swojego wniosku przypada na 30 kwietnia. Jeśli zrobimy to przed majówką, zachowamy ciągłość wypłaty świadczenia i do końca czerwca na nasze konto trafi 500 zł.

Przypominamy, że taki wniosek możemy złożyć jedynie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), bankowości elektronicznej lub portalu Empatia. W bliższym, czy też dalszym urzędzie nie mamy czego szukać. Ponadto samo przekazywanie świadczenia rodzicowi również odbywa się droga elektroniczną. Pieniądze są wypłacane bezgotówkowo i trafiają na wyznaczony przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

500 plus czekają ważne zmiany?! 

wysokie dopłaty na prąd wniosek
Pixabay

Wielu ekonomistów domaga się tego, aby zreformować obecną formę programu 500 plus. Z pewnością waloryzacja świadczenia o wskaźnik inflacji byłaby bardzo dobrym posunięciem i zwiększyłaby tym samym jego atrakcyjność dla Polaków. ,,Pojawiają się pomysły, aby 500 plus było cyklicznie podwyższane, tak jak się dzieje np. z emeryturami”. – tak skomentował sprawę Adrian Zandberg. 

Musicie jednak wiedzieć, że tego typu zmiany nie ujrzą światła dziennego, a przynajmniej na razie. Rząd jest pewien swoich decyzji i nie uważa, aby zmiany były potrzebne.  Jeszcze w październiku zeszłego roku premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że świadczenie 500 plus będzie kontynuowane w dokładnie takiej samej formie, jak jest teraz.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News