Na takie informacje w sprawie węgla czekaliśmy! Rząd zabrał głos w sprawie dodatku węglowego

Na takie informacje w sprawie węgla czekaliśmy! Rząd zabrał głos w sprawie dodatku węglowego

prąd węgiel kryzys upadłość firma zamknięta zamknięte

Podaj dalej

Dodatek węglowy to wciąż temat bardzo popularny w naszym kraju. Ludzie ciągle spekulują i próbują doszukiwać się dat, które mogłyby świadczyć o “premierze” kolejnej edycji. Jak jednak jest naprawdę? Czy w aktualnej sytuacji jest jakakolwiek szansa na nowy dodatek węglowy? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Tak więc jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego artykułu! Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Nowy dodatek węglowy już wkrótce?! 

WĘGIEL WOREK
Freepik

Pojawienie się kolejnej edycji dodatku węglowego to z pewnością rzecz, którą chciałoby zobaczyć wielu Polaków. W końcu z dofinansowania skorzystało naprawdę bardzo dużo osób. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej ludzi dopytuje o potencjalne pojawienie się drugiej edycji w 2023 roku. Niektórzy decydują się nawet na stwierdzenie, że otrzymanie drugiego dodatku to jedynie kwestia kilku miesięcy, a nawet tygodni. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym jak jest w rzeczywistości, a przy okazji opowiemy wam co o całej sprawie sądzi rząd. Zaciekawieni? W takim razie zastanówmy się jak właściwie wygląda sytuacja. 

Niestety jak na razie musimy ostudzić wasz zapał, gdyż w najbliższym czasie ustawodawcy nie mają w planach stworzyć kolejnej dopłaty do zakupu węgla. Jak pewnie wiecie sytuacja na rynku mocno się uspokoiła, biorąc pod uwagę zeszły rok. Co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby ceny surowca ponownie miały drastycznie wzrosnąć. Anna Moskwa – minister klimatu i środowiska uspokoiła rodaków, mówiąc, że węgla w sezonie grzewczym 2023/2024 nie zabraknie. Oznacza to, że najprawdopodobniej wreszcie ujrzymy stabilne ceny węgla, które w najmniejszym stopniu nie będą przypominały tych z 2022 roku. 

Decyzja w sprawie węgla została już podjęta? 

węgiel ekogroszek dodatek do węgla ceny rząd tarcza
Pixabay

Kontynuacja programu w następnym sezonie grzewczym jest jak najbardziej możliwa, ale rząd nie jest w stanie odpowiedzieć obywatelom czy rzeczywiście tak będzie. Dodatek węglowy, czy też inne formy wsparcia na sezon grzewczy 2023/2024 są niepewne. Jak wspominaliśmy wcześniej kryzys został zażegnany i na razie żadne gwiazdy na niebie nie wskazują, aby miał w najbliższym czasie powrócić. Ostatecznie wszystko będzie zależeć od wysokości cen za energię w bieżącym roku… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News