Mundurowi kontrolują piwnice Polaków?! Możesz dostać nawet 5000 zł mandatu!

Mundurowi kontrolują piwnice Polaków?! Możesz dostać nawet 5000 zł mandatu!

dodatkowe pieniądze na paliwa i rachunki

Podaj dalej

Mundurowi kontrolują piwnice Polaków?! W przypadku znalezienia u ciebie tych rzeczy możesz otrzymać nawet 5000 zł kary! W tym artykule wyjaśnimy ci, o co chodzi i czy Polacy naprawdę mają się czego obawiać. W końcu wysoki mandat wydaje się przerażający i wielu oczekuje odpowiedzi w tej kwestii. O co dokładnie chodzi?

Wpadniesz podczas kontroli?! Zapłacisz nawet 5000 zł mandatu! 

mandaty kontrola policja
lubuska.policja.pl

Wygląda na to, że Polacy mają nowy problem. Jeśli, policja wpadnie na pomysł, aby skontrolować wasze piwnice i znajdzie w nich pewne rzeczy to dostaniecie za nie mandat. Wielu obywateli może uznać to za żart, ale naprawdę spora część osób może czuć się zagrożona. W tym artykule wyjaśnimy wam czego pod żadnym pozorem nie możecie trzymać u siebie w piwnicy. Dzięki temu unikniecie wszelkich komplikacji, a przy okazji zaoszczędzicie naprawdę sporą sumę pieniędzy. O co więc chodzi? 

Piwnice w głównej mierze służą do tego, aby przechowywać graty i inne tego typu rzeczy. Czasem są to jakieś pamiątki rodzinne lub meble, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne. Czy wiedzieliście jednak, że posiadanie niektórych przedmiotów w piwnicy jest nielegalne? Niestety nie jest to żart, istnieją rzeczy, które łamią przepisy przeciwpożarowe, a za ich trzymanie możemy otrzymać niemały mandat w wysokości nawet 5000 zł! Wystarczy więc jedna kontrola, jeden przedmiot, żeby wpakować się w kłopoty. Zadajmy sobie jednak pytanie, czy w naszym kraju prowadzone są masowe kontrole? Nie, jednak w obliczu przepisów lepiej nie ryzykować i nie dawać funkcjonariuszom żadnych powodów do wystawienia nam kar. W końcu nigdy nie wiemy, czy kontrole nie pojawią się w najbliższym czasie. Teraz czas odpowiedzieć na długo wyczekiwane pytanie, czyli czego nie powinniśmy mieć w naszych piwnicach. 

Istotna jest tutaj kwestia bezpieczeństwa. To właśnie dlatego nie możemy trzymać w piwnicy, garażu, na strychu lub poddaszu, niektórych przedmiotów. Unikać powinniśmy składowania tam materiałów palnych i niebezpiecznych pożarowo. Zagrożenie pożarowe mogą spowodować też garażowane pojazdy silnikowe z nieopróżnionymi zbiornikami paliwa. Ponadto nie wolno przechowywać butli gazowych bez względu na to, czy są pełne, czy puste.

Co dokładnie nam za to grozi?

ubezpieczenie oc wypadek kolizja brak ubezpieczenia kierowca mandat kara grzywna
Pixabay

Posiadając w swojej piwnicy niebezpiecznych substancji musimy liczyć się z tym, że otrzymamy karę. Zabronione jest trzymanie benzyny, łatwopalnych substancji chemicznych, rozpuszczalników, materiałów wybuchowych oraz pirotechnicznych. Mandat może wahać się od zaledwie 20 zł do aż 5000 zł kary! Co ciekawe, nie tylko policjanci mogą wystawić nam wysoki mandat, upoważnieni do tego są również strażacy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News