Mniejsze opłaty dla kierowców! Zmiana wejdzie w życie 19 grudnia

Mniejsze opłaty dla kierowców! Zmiana wejdzie w życie 19 grudnia

KIEROWCA zmiany mandat policja

Podaj dalej

To już oficjalne! 19 grudnia przewidziano zmniejszenie opłat dla wszystkich kierowców. Wbrew pozorom zasady są bardzo proste i pozwolą nam zaoszczędzić naprawdę sporą część pieniędzy. Zanim jednak wyruszysz swoim samochodem w drogę, dowiedz się, o co dokładnie chodzi i ile na tym zyskasz!

Mniejsze opłaty dla kierowców! Gdzie będą obowiązywały? 

Kierowcy pod koniec tego roku mogą śmiało mówić o rozpieszczaniu. Ci mieszkający w Szczecinie mogą mówić o prawdziwym prezencie na gwiazdkę. 19 grudnia wejdą w życie zmiany w strefie płatnego parkowania oraz na innych płatnych parkingach miejskich. Mówimy tu o trzech uchwałach, które w swojej genezie mają na celu wspomóc kierujących. Kroki w tym kierunku zostały podjęte 22 listopada podczas sesji rady miasta. 

W takim wypadku czas, aby wytłumaczyć wam, co dokładnie zmieni się w płatnym parkowaniu w Szczecinie. Zmiany dotyczą parkowania we wszystkich trzech obszarach w mieście, na których obowiązuje opłata za parkowanie. Gdzie obowiązują nowe zasady? W Strefie Płatnego Parkowania (SPP), Strefie Zamieszkania Stare Miasto (SZSM) oraz na Płatnych Parkingach Niestrzeżonych (PPN). Jak już wiecie z początku tego artykułu zmiany przez nas podane nie od razu zaszczycą kierowców. 

W regulaminie SPP nie ma już nigdzie rubryczki, która umożliwiłaby odrzucenie naszej reklamacji bez żadnego powodu. Od 19 grudnia, gdy kierowca wniesie opłatę za postój, lecz zwykłym przypadkiem zrobi mały błąd podczas wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie – jego reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie. 

Z pozytywnych wieści mogą ucieszyć się również osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie. Na podstawie opłaty zryczałtowanej za postój w SPP, PPN i SZSM nie będą musieli nic płacić. 

Zmiany w opłatach dodatkowych i biletach parkingowych

rzad pieniadze kierowca
fot. freepik

W sytuacji, kiedy zdarzy nam się omyłkowo zapłacić za postój na inny miejscu parkingowym niż rzeczywiście się zatrzymamy, otrzymamy opłatę dodatkową. Oznacza to, że jeśli zaparkujemy na przykład w SPP zamiast w SZSM, będziemy zobowiązani do uiszczenia 50 proc. opłaty dodatkowej.  Na PPN oraz SZSM aktualnie za pomyłkę zapłacimy 100 zł, a na SPP opłata dodatkowa wyniesie 50 zł. Jednak w przypadku SPP, jeśli nie zapłacimy do 7 dni od zawiadomienia, kwota do zapłacenia wzrośnie do 100 zł.

Co ciekawe nie tylko ten zapis uległ zmianie. We wszystkich trzech regulaminach parkingowych zniknie wzmianka o obowiązku umieszczania biletu parkingowe za przednią szybą pojazdu. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News