Miliony Polaków otrzymają pieniądze na konta! Kiedy możemy spodziewać się przelewu?!

Miliony Polaków otrzymają pieniądze na konta! Kiedy możemy spodziewać się przelewu?!

pieniądze paliwo lpg dodatek

Podaj dalej

Miliony Polaków otrzymają pieniądze na swoje konta bankowe?! Choć cała sytuacja może wydawać się sporej części z nas abstrakcyjna, to jest prawdziwa. W tym artykule opowiemy wam, kiedy dokładnie można spodziewać się przelewu oraz dlaczego w ogóle pieniądze trafią na nasze konta. Co więcej, okazuje się, że nie wszyscy mogą liczyć na “zastrzyk gotówki”. O co w takim razie chodzi?!

Dodatkowe pieniądze dla Polaków? O co chodzi? 

pieniądze na dopłaty
Pixabay

Wiemy już, że miliony Polaków otrzymają na swoje konta pieniądze, wielu z nich zastanawia się kiedy to nastąpi oraz o jakich kwotach mowa. W dzisiejszym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości na ten temat. Zacznijmy jednak najpierw od początku. Skąd w ogóle pomysł na wysłanie pieniędzy obywatelom?! 

W tym momencie musimy was niestety rozczarować. Nie chodzi o żadne nowe świadczenie, dzięki któremu będzie żyło nam się lepiej. Całe zamieszanie kręci się wokół PIT-u, jeszcze w pierwszej połowie zeszłego roku większość z nas musiała płacić 17-proc. PIT-u. W lipcu 2022 roku nastąpiła jednak istotna zmiana, która zmniejszyła tę stawkę do 12 proc. Przez to, że obniżkę wprowadzono z mocą wsteczną od 1 stycznia urząd skarbowy zobowiązany jest do zwrócenia nam nadpłaconego podatku. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że pieniądze otrzymają osoby z pensją przekraczającą 3200 zł brutto. 

Wiele wskazuje na to, że osoby zarabiające na poziomie 5000 zł brutto otrzymają zwrot w wysokości 468 zł od urzędu skarbowego. Jeśli zarabiacie minimalną kwotę do zwrotu, czyli 3200 zł brutto, to urząd prześle nam jedynie 6 zł… 

Kiedy złożyć rozliczenie z PIT-u?

dodatkowe pieniądze na paliwa i rachunki
Pixabay

Im szybciej złożymy nasze zeznanie podatkowe, tym szybciej otrzymamy zwrot podatku. W sytuacji, gdy skorzystamy z drogi elektronicznej najpóźniej pieniądze trafią do nas po upływie 45 dni. Zdecydowanie dłużej zajmie to, jeśli zdecydujemy się na bardziej tradycyjne rozwiązanie i wypełnimy papierowy formularz. Wtedy czas oczekiwania może wydłużyć się aż do trzech miesięcy. Już 15 lutego 2023 roku będziemy mogli skorzystać z formularzy PIT-36, PIT-37 w usłudze Twój e-PIT. jedyne co będzie trzeba tam zrobić to zalogować się, wprowadzić przysługujące nam ulgi, zaakceptować PIT, a na koniec czekać na przelew od skarbówki.

Czas na roczne rozliczenie z podatku PIT mamy do końca kwietnia. W przypadku, kiedy na 30 kwietnia przypada dzień wolny, jak w tym roku, termin jest przedłużony do pierwszego dnia roboczego w maju. Oznacza to, że w 2023 roku nasze rozliczenie będziemy mogli złożyć najpóźniej 2 maja, który w przeciwieństwie do 1 maja jest dniem roboczym. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News