Miliony ludzi traci w Polsce świadczenie! Szczegół zadecyduje o pożegnaniu się z pieniędzmi

Miliony ludzi traci w Polsce świadczenie! Szczegół zadecyduje o pożegnaniu się z pieniędzmi

Miliony ludzi traci w Polsce świadczenie! Szczegół zadecyduje o pożegnaniu się z pieniędzmi

Podaj dalej

Ogromne ilości osób w naszym kraju tracą atrakcyjne świadczenie, z którego korzysta duża liczba Polaków. Sytuacja jest naprawdę poważna i warto o tym temacie porozmawiać. W przeciwnym razie z pieniędzmi pożegnają się miliony. O co więc chodzi? Czy wszyscy powinni zacząć się bać? O jakim świadczeniu mowa? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Miliony ludzi traci świadczenia? Czy w ogóle możemy tego uniknąć? 

pieniądze mandat
Pixabay

Miliony ludzi w Polsce traci świadczenie w bardzo łatwy sposób. Jak się okazuje wystarczy mały szczegół, aby pieniądze nie zostały nam przekazane. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym kto konkretnie może czuć się zagrożony, o jaki dodatek chodzi. Nie warto bagatelizować tych informacji, gdyż jeśli zapomnicie o pewnych zasadach to pożegnacie się z atrakcyjnym dofinansowaniem. W pierwszej kolejności zastanówmy się więc o co chodzi. 

Mowa tu o Ukraińcach, którzy ubiegali się o dodatek 500 plus. Wiemy, że w okresie rozliczeniowy, który trwa od maja zeszłego roku do maja bieżącego otrzymało prawo do świadczenia jedynie 440 000 ukraińskich uchodźców. To bardzo mała liczba, biorąc pod uwagę to, że o atrakcyjne 500 plus ubiegało się 700 000 Ukraińców. Tutaj nie kończą się jednak problemy, gdyż ze wspomnianych 440 tysięcy nie wszyscy mogą świadczenie pobierać. Wszystko za sprawą czujnych kontroli przeprowadzanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Swego czasu na ten temat wypowiedział się rzecznik prasowy ZUS-u, czyli Paweł Żebrowski, mówiąc że ta decyzja spowodowana była nieobecnością Ukraińców w naszym kraju. Przez taką sytuację z dofinansowaniem pożegnało się około 80 000 uchodźców. 

W aktualnej chwili ZUS posiada dostęp do rejestru Straży Granicznej, a co za tym idzie dysponują oni informacjami dotyczącymi wjazdów oraz wyjazdów Ukraińców. Oznacza to, że tuż po opuszczeniu naszego kraju wypłaty mogą zostać wstrzymane. Wiemy, że przez pierwszy miesiąc po wprowadzeniu tego przepisu wstrzymano świadczenia dla ponad 3000 uchodźców. Co ciekawe, w przypadku ich powrotu w ciągu 30 dni od wyjazdu ZUS zobowiązał się do przywrócenia takim osobom dofinansowania.

ZUS niesłusznie odbiera pieniądze Ukraińcom?! 

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
Pixabay

Niestety wiele wskazuje na to, że cały ten system nie jest perfekcyjny, przez co wielu Ukraińców niesłusznie pożegnało się ze świadczeniem. W momencie opuszczenia Polski osoby takie traciły status uchodźcy, a co za tym idzie wraz z nim traciły one atrakcyjny dodatek. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News