Masz to świadczenie? Otrzymasz nawet kilkaset złotych więcej!

Masz to świadczenie? Otrzymasz nawet kilkaset złotych więcej!

kontrole węgiel pieniądze

Podaj dalej

Duża liczba Polaków korzysta z tego świadczenia i ma wiele powodów do szczęścia. Dlaczego? Otóż wiemy, że w tym roku obywatele otrzymają nawet kilkaset złotych więcej niż w poprzednim roku! Wystarczy tylko spełnić kilka prostych warunków, a na waszych kontach pojawią się pieniądze. W tym artykule opowiemy wam dokładnie kto może ubiegać się o to wsparcie oraz czym ono tak naprawdę jest.

Jeszcze więcej pieniędzy w 2023 roku…

dopłaty pompy ciepła pieniądze
Pixabay

Polacy obsesyjnie chcą otrzymać to świadczenie! Jego posiadacze otrzymają nawet kilkaset złotych więcej niż w zeszłym roku! To bardzo dobra wiadomość dla osób, których tegoroczne podwyżki cen uderzyły najbardziej. O co dokładnie chodzi  i kto może ubiegać się o świadczenia? Na te pytania odpowiemy wam w dzisiejszym artykule! 

W 2023 roku zgodnie z obwieszczeniem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej świadczenie pielęgnacyjne zostało podniesione z 2 119 zł do 2 458 zł. Oczywiście ma to związek ze zwiększeniem płacy minimalnej. Wiele osób zastanawia się teraz czy w tym roku będziemy też mieć do czynienia z jeszcze jednym wzrostem wartości świadczenia.  

Na pytanie o podwyższenie świadczenia pielęgnacyjnego w 2023 roku resort rodziny odpowiedział jednak jasno. Świadczenie to będzie jak zawsze podniesione w roku tylko raz, a nie dwa jak w przypadku płacy minimalnej. Oznacza to, że następna podwyżka będzie dopiero 1 stycznia 2024 roku i wtedy zostanie też uwzględniony wzrost płacy minimalnej z lipca tego roku.

Kto może skorzystać ze świadczenia?

rekompensata fiat 126p 1500 pieniądze przedpłata
fot. pixabay

Pieniądze ze świadczenia pielęgnacyjnego otrzymuje matka lub ojciec, opiekun dziecka, członek rodziny zastępczej, albo osoba mająca obowiązek alimentacyjny. O świadczenie można się ubiegać pod warunkiem, że niepełnosprawność osoby wymagającej opieki powstała do ukończenia 18 lat. Świadczenie to przysługuje również, gdy nastąpiło to w trakcie nauki w szkole lub szkole wyższej do ukończenia 25 roku życia.

W tym miejscu musimy podkreślić, że nie skorzystają z tego osoby z niepełnosprawnością, które nie podejmują zatrudnienia lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, aby opiekować się osobą niepełnosprawną. Tak samo jest, gdy konieczna jest pomoc spowodowana ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji lub stały współudział w codziennej rehabilitacji, leczeniu i edukacji.

A wy mieliście już okazję skorzystać z tego świadczenia? Czy może dopiero co się o nim dowiedzieliście? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co myślicie o tym wszystkim i czy tego typu podwyżka jest wystarczająca?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News